City Trail w Gdańsku wygrał Michał Czapiński

370 zawodników wystartowało w trójmiejskim City Trail, który w niedzielę, 26 listopada odbył się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku.

Zwycięzcą biegu został 36-letni triathlonistą Michał Czapiński, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17:39. – Widząc, że nie ma zawodników, którzy regularnie wygrywają CITY TRAIL w Trójmieście postanowiłem rozegrać bieg już w jego pierwszej fazie. Ruszyłem mocno, zyskałem przewagę, a od 3. kilometra starałem się biec swobodnie kontrolując sytuację za moimi plecami. Pozwoliło mi to ostatnie 2 kilometry przebiec dość spokojne, luźno na zbiegach, tak żeby nie narazić się na jakiś uraz – podkreślił po zawodach zwycięzca.

Rywalizację pośród pań już po raz trzeci wygrała Ewelina Paprocka, która w ten sposób umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka pokonała dystans w czasie 19:29. Aktualnie jestem w okresie roztrenowania. Mimo, że odpoczywam startowałam przed kilkoma dniami w mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych. Trasa we Wrocławiu była niezwykle ciężka głównie ze względu na grząskie i błotniste podłoże. Zdecydowanie wolę cross właśnie taki, jak na CITY TRAIL w Gdańsku – wymagający ze względu na naturalne wzniesienia terenu – podkreśliła na mecie Ewelina.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na drugą połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

Skomentuj: City Trail w Gdańsku wygrał Michał Czapiński