Cała Polska biegała w Żukowie na finale Biegowego Grand Prix Kaszub!

Cała Polska biegała w Żukowie na finale Biegowego Grand Prix Kaszub!

Na stadionie w Żukowie odbył się finalny etap III Biegowego Grand Prix Kaszub. Udział w biegach wzięło łącznie rekordowe 242 osoby z całej Polski.

 

Na stadionie w Żukowie 10 sierpnia odbył się finalny etap III Biegowego Grand Prix Kaszub. Uczestnicy wzięli udział w biegach na milę, 5 km i 10 km. Swoje starty miały także dzieci i młodzież na dystansach 100 m, 400 m, 800 m. Łącznie w Żukowie biegało rekordowe 242 osoby z całej Polski. Byli zawodnicy z Jaworzna, Przemyśla, Mielca, Warszawy czy Szczecina.

Na każdego z uczestników czekał piękny medal z kaszubskim przesłaniem „Bëlné słowò mało kòsztëje, a skòpicą wiele mòże dobrégò zrobic”. Goście korzystali z bezpłatnej kawiarenki oraz ciepłego poczęstunku. Przed dekoracją najlepszych odbyła się lekcja j. kaszubskiego prowadzona przez Bogumiłę Cirocką z cządnika Pomerania.

Sobotnia impreza była ostatnią spośród 3-etapowego Biegowego Grand Prix Kaszub, które odbywało się na terenie żukowskiego Parku Jeziorko.

Bardzo dziękuję za wsparcie w organizacji tego wydarzenia Burmistrzowi Gminy Żukowo Wojciechowi Kankowskiemu, Staroście Kartuskiemu Panu Bogdanowi Łapie oraz wszystkim innym, bez których, zakończone dzisiaj, Biegowe Grand Prix Kaszub, nie doszłoby do szczęśliwego finału – mówił dyrektor imprezy Henryk Miotk.

Wyniki 1,6 km: https://zapisy.info/wyniki/149/pliki_wynikow/

5 km: https://zapisy.info/wyniki/143/pliki_wynikow/ 

10 km: https://zapisy.info/wyniki/150/pliki_wynikow/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*