Budżet Obywatelski Żukowa: do wydania 200 tys. złotych

Budżet Obywatelski Żukowa pozwoli na zrealizowanie inwestycji, które wedle mieszkańców są najbardziej potrzebne. Obecnie trwa okres zgłaszania propozycji inwestycji. Do rozdysponowania przeznaczono 200 tys. złotych! 

Budżet Obywatelski 2018
UG Żukowo/ Budżet Obywatelski 2018

Pierwszy etap konsultacji ruszył 12 czerwca i potrwa do 14 lipca. Polega on na odpowiedzi na pytanie „Jakie zadania powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Żukowo w 2018 roku?”. Projekty zadań można zgłaszać poprzez formularz elektroniczny.

Budżet Obywatelski 2017 cieszył się sporym zainteresowaniem żukowian, więc na kolejną edycję przygotowano specjalną platformę zukowo.budzet-obywatelski.org – tam będzie można zgłaszać projekty, śledzić na bieżąco postęp spraw i głosować.

Aby wziąć udział w akcji należy przygotować propozycję dotyczącą inwestycji, a następnie przemyśleć szczegóły projektu – na tym etapie można liczyć na pomoc pracowników Urzędu gminy w Żukowie. Kolejnym krokiem jest nakłonienie 25 mieszkańców gminy do poparcia swojego pomysłu.

Sprawdź: Rodzinny Turniej Piłki Nożnej w Żukowie wygrali Szutenbergowie [ZDJĘCIA]

Później należy założyć konto i zgłosić projekt na platformie zukowo.budzet-obywatelski.org. Należy również załączyć skan listy z podpisami mieszkańców, którzy poparli projekt. Oryginał musi trafić do urzędu gminy. Później należy zadbać o promocję swojego projektu, tak by zyskał jak najwięcej głosów! Każdy mieszkaniec gminy Żukowo ma prawo poprzeć dowolną liczbę projektów. 

Poprzednia edycja akcji Budżet Obywatelski pozwoliła na sfinansowanie Obszaru Rekreacyjnego Parkowa. 

Skomentuj: Budżet Obywatelski Żukowa: do wydania 200 tys. złotych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*