Armin Wilczewski i Nikola Zaborowska z medalami Mistrzostw Polski w Kickboxingu Kadetów

Armin Wilczewski i Nikola Zaborowska z medalami Mistrzostw Polski w Kickboxingu Kadetów

Kickboxing cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Kartuscy młodzi sportowcy również osiągają w tej dyscyplinie spore sukcesy.

W ostatni weekend kwietnia w podwarszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów. W turnieju uczestniczyło aż 289 zawodników z 78 polskich klubów. Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz wójta Gminy Lesznowola. Walki odbywały się aż na 4 matach w ogromnym, nowoczesnym Ośrodku Sportu gminy Lesznowola.

W rywalizacji uczestniczyła 6 osobowa grupa młodych kaszubskich kickboxerów. Rywalizowali oni o miano Mistrza polski w przedziale wiekowym 10-15 lat kadeta młodszego oraz kadeta starszego.

Najlepiej z drużyny Polskiej Floty Rebelia Kartuzy spisał się Armin Wilczewski (69 kg), który po czterech walkach wywalczył srebrny medal z pośród 20 zawodników w swojej kategorii wagowej. Brązowy medal zdobyła Nikola Zaborowska (46 kg), która rywalizowała w 7 osobowej grupie.

Bardzo dobrze spisał się Marcin Treder (+69 kg), który pewnie wygrał pierwszą walkę. Natomiast w drugiej wykluczyła go kontuzja, przy zdecydowanym prowadzeniu na punkty. Zawodnicy Paweł Grzenia (-69 kg), Bartosz Dawidowski (-69 kg) oraz Gracjan Borkowski (-57 kg), po dobrych pojedynkach, zakończyli swoje zmagania w walkach eliminacyjnych.

Ogromna liczba 289 zawodników w rozgrywkach grupy wiekowej kadet, świadczy o nieustannym wzroście popularności. Wstąpienie PZKB do Polskiego Komitetu Olimpijskiego tylko potęguje ten stan.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*