Areszt dla złodziei

Areszt dla złodziei

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy kilka godzin wcześniej włamali się do stojaka z pieczywem i ukradli artykuły spożywcze na kwotę 200 złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu, który zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W poniedziałek dyżurny kartuskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do stojaka z pieczywem na terenie Kartuz. Na miejsce zdarzenia wysłał referenta wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady. Dodatkowo kryminalni przejrzeli nagrania z okolicznych monitoringów. Po upływie kilku godzin funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 25 i 34 letnich mieszkańców powiatu kartuskiego. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wnikliwa praca śledczych pozwoliła na przedstawienie mężczyznom dodatkowego zarzutu tj. włamania do automatu wrzutowego przy szaletach miejskich w Kartuzach i kradzieży pieniędzy w kwocie 20 złotych. Ponadto młodszy z nich odpowie także za dokonanie w połowie sierpnia kradzieży skarbonki z pieniędzmi w kwocie 600 złotych z kartuskiej kolegiaty.
W środę policjanci doprowadzili zatrzymanych do sądu, który zastosował wobec nich areszt na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*