Afera w Somoninie. Sekretarz doniósł do prokuratury na wójta

Afera w Somoninie. Sekretarz Jerzy Kowalewski doniósł na do prokuratury na wójta. Marian Kryszewski miał poświadczyć nieprawdę w trzech dokumentach.

Marian Kryszewski
Źródło: facebook.com

Z relacji Jerzego Kowalewskiego wynika, iż wójt zatrudnił wbrew prawu pracownika na nieistniejące stanowisko, a następnie, aby zalegalizować ten manewr antydatował dokumenty. Sprawa dotyczy zatrudnienia Anny Ciszek.

Wójt Marian Kryszewski miał na początku marca 2017 r. podpisać zarządzenie dotyczące zmiany regulaminu organizacyjnego wydane 13 grudnia ubiegłego roku. Powtórzył te praktykę podpisując na początku marca rozporządzenie wydane 30 grudnia ubiegłego roku. Dotyczyło ono zmiany regulaminu wynagrodzenia.

 

Zobacz też:  Afera urlopowa w Chmielnie: ruszył proces

Wątpliwości budzi także procedura przeniesienia pracownicy Urzędu Miasta z Gdańska do urzędu w Somoninie. W styczniu podpisano w tej sprawie rozporządzenie. Procedura odbyła się z pominięciem konkursu w celu wyłonienia najlepszego kandydata. Taka praktyka jest w pełni zgodna z prawem, gdyż można przenosić pracowników samorządowych do innej jednostki w celu przejęcia wolnego stanowiska. Anna Ciszek została jednak powołana na nieistniejące jeszcze stanowisko kierownika referatu organizacyjnego.

Sprawa ujrzała światło dzienne w trakcie środowej sesji Rady Gminy Somonino. Marian Kryszewski po wysłuchaniu zarzutów przedstawionych przez sekretarza bez słowa opuścił salę. Jerzy Kowalewski podkreśla, iż jego zadaniem jest pilnowanie przestrzegania prawa w urzędzie gminy i przed złożeniem pisma do prokuratury uprzedził o tym gospodarza gminy.

To nie pierwsze oskarżenia dotyczące metod działania Mariana Kryszewskiego, podczas 7 letniej kadencji podejrzewano go już o nepotyzm i usuwanie ze stanowisk swoich przeciwnikow politycznych.

Sprawę wyjaśni Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Skomentuj: Afera w Somoninie. Sekretarz doniósł do prokuratury na wójta

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*