Bieg św. Dominika

Bieg św. Dominika: wyścigi wózkowiczów [ZDJĘCIA]

Bieg św. Dominika to także wyścigi na wózkach PFRON CUP na dystansie 3,76 km. W sobotnich zawodach wystartowało dziesięcioro zawodników na wózkach zwykłych i piętnaścioro na wózkach sportowych. Ścigali się oni po ulicach Głównego Miasta Gdańska, pokonując cztery pętle, liczące po 940 metrów. Zobacz zdjęcia!

bieg_sw_dominika_-624_1201x800

Zdjęcie 1 z 46

Wyścigu nie ukończyła połowa spośród zawodników startujących na zwykłych wózkach i jeden jeżdżący wózkiem sportowym. W kategorii wózków sportowych zwycięstwo wywalczył Bogdan Król z Ornety, który trasę wyścigu pokonał w 8 minut i 33 sekundy. Tuż za nim na metę wjechał Michał Dziuba z Olsztyna, któremu przejazd zajął 8 minut i 38 sekund. Trzeci na mecie z czasem 9 minut i 31 sekund zameldował się Krzysztof Obuchowicz z miejscowości Dywidy.

Zawody wózków zwykłych wygrał Łukasz Rękawiecki z Iławy z czasem 10 minut, 25 sekund. Drugie miejsce zajął Grzegorz Hofmann z Lubawyn (0:12:34). Trzecią lokatę zdobyła Wioletta Milewska z Fromborka (0:16:31).

Skomentuj: Bieg św. Dominika: wyścigi wózkowiczów [ZDJĘCIA]