Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27!

To już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku działać będą sztaby w Chmielnie, Sierakowicach, Żukowie, Baninie, Kartuzach oraz Somoninie.

wośp 2019 kartuski

W najbliższą niedzielę już po raz 27. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Do akcji od wielu lat włącza się wiele miejscowości naszego powiatu. W tym roku działać będą sztaby m.in. w Żukowie, Baninie, Sierakowicach oraz Kartuzach. Na ulicach spotkać będzie można wielu kwestujących wolontariuszy. W samej gminie Sierakowice jest ich aż 50!

27. Finał WOŚP w Żukowie oraz Baninie

Już po raz dziewiąty w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączy się Żukowo. Na godzinę 13.00 został tam zaplanowany start biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy„. Natomiast już o 15.00 rozpocznie się finał akcji, który odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Armii Krajowej. W czasie jego trwania wystąpią Perełki, dzieci i młodzież z terenu gminy Żukowo oraz nauczyciele SOSW w Żukowie, prezentując spektakl. spektakl nauczycieli SOSW w Żukowie. Następnie odbędzie się pokazowy trening Artura BIZONA Bizewskiego oraz koncert Weroniki Pryczkowskiej z zespołem. Na godzinę 20.00 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba.

Licytacje odbędą się o godzinie 16.00, 17.00, 18.00, 19.00.

W Baninie finał finał odbędzie się w Szkole Podstawowej. W tym roku wspierają go Stena Spirit oraz Studio S7. Do niedzieli w miejscach tych będzie można odnaleźć Sztabowe Stacjonarne Skarbonki.

Reklamy


Czytaj także: WOŚP w Żukowie!

Kartuski sztab WOŚP

W Kartuzach finał rozpocznie się o godzinie 15.00. Przez cały czas trwania akcji w Kartuskim Centrum Kultury czekać będzie wiele atrakcji. Na scenie pojawi się wielu lokalnych artystów m.in. Hubert, sierakowicki zespół  The Mind Seekers oraz grupa taneczna As Dance. Odbędą się również liczne loterie fantowe. Również smakosze kuchni regionalnej znajdą coś dla siebie. Licytacje główne przewidziane są na godz 18.00 i 19.00.

Czytaj także: WOŚP w Kartuzach!

WOŚP w Sierakowicach

Również w Sierakowicach odbędzie się niezwykle atrakcyjny i ciekawy finał. Rozpocznie się on o godzinie 13.30 w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Wtedy odbędzie się też występ grupy tanecznej przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Prócz tego w programie pojawi się m.in. pokaz strażacki, kickboxingu i MMA oraz mecz piłki nożnej Pantery Sierakowice kontra „Reszta Świata”.

Nie lada gratką dla fanów piłki nożnej będą z pewnością licytacje. Na jednej z nich wylicytować będzie można koszulki „Lechii Gdańsk” sezon 2018/2019 z podpisami obecnych zawodników. Dodatkowo zakupić będzie można również prace wychowanków ORW w Szklanej, gadżety orkiestrowe czy ciastka, przygotowane przez uczniów ZSP Sierakowice.

Czytaj także: WOŚP w Sierakowicach!

Orkiestrowe granie w Somoninie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Somoninie rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie tam atrakcji dla dzieci oraz występów muzycznych – na scenie pojawi się m.in. Amando. W czasie finału obejrzeć będzie można również pokaz ratownictwa medycznego. Licytację poprowadzi Maciej Bielecki.

Organizatorzy wciąż zachęcają do przekazania przedmiotów na licytację. Przynieść je można do GOK-u od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Czytaj także: WOŚP w Somoninie!

WOŚP w Chmielnie

Do zbiórki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych dołączy również gmina Chmielno. Chmieleński finał odbędzie się Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Od godziny 15.00 pojawiać się tam będą najróżniejsze atrakcje. Na scenie zaprezentują się m.in. przedszkolaki oraz Ramona Bistroń. Licytacje zaplanowane zostały na godzinę 15.30, 16.15, 17.00 oraz 18.30, kiedy zostanie też wyłoniony zwycięzca nagrody głó0wnej w loterii WOŚP.

Na godzinę 19.00 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba.

Czytaj także: WOŚP w Chmielnie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*