Zwycięstwo zespołu Kryzys Team Stężyca

W ostatnią sobotę roku na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już jedenasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna FC Drwale (7 pkt) wyprzedzając Gold Boys Gdynia (4 pkt). Te dwie drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś trzeciemu Bell-Dom Borowiec i czwartemu Amatorowi Kiełpino (oba po 2 pkt) pozostała rywalizacja o dalsze miejsca.

Grupa B była niesamowicie wyrównana. Ostatecznie walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się między trzema drużynami, które zdobyły po 4 pkt. Dzięki lepszej różnicy bramek grupę wygrał Lam-Trans Przodkowo wyprzedzając Kryzys Team Stężyca i FC Po Nalewce. Wszystkie te drużyny awansowały do ¼ finału, zaś czwarty Bałtyk Gdynia (3 pkt) zagrał o miejsca 9-12.

W grupie C pierwsze miejsce zajął zespół Tercja Transport (7 pkt) przed GKS Przodkowo (5 pkt) i Żabianka FC (3 pkt). Te trzy drużyny zagrały w ćwierćfinale, zaś czwarta Skotawia Dębnica Kaszubska (1 pkt) zagrała o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o dalsze miejsca. Z tego względu, że z dalszej rywalizacji zrezygnowała drużyna Skotawii Dębnica Kaszubska zagrano o miejsca 9-11 systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta i wszystkie drużyny zdobyły po 3 pkt mając identyczną różnicę bramek, więc o końcowej klasyfikacji decydowała ilość zdobytych bramek i wyniki z fazy grupowej. Ostatecznie na dziewiątym miejscu turniej ukończył Bell-Dom Borowiec wyprzedzając Amator Kiełpino i Bałtyk Gdynia.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe, które były bardzo zacięte. Jedynie pierwszy mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry i Kryzys Team Stężyca pokonał Gold Boys Gdynia 1:0. W pozostałym spotkaniach nie padały żadne bramki i do wyłonienia półfinalistów potrzebne były rzuty karne i we wszystkich przypadkach kończyły się one wynikiem 2:1. Wpierw Tercja Transport pokonała FC Po Nalewce. W trzecim ćwierćfinale doszło do największej niespodzianki, gdyż zwycięzcy swojej grupy FC Drwale przegrali z Żabianka FC. W ostatnim meczu tej fazy doszło do derbów Przodkowa, w których GKS pokonało Lam-Trans.

Następnie miały odbyć się mecze o miejsca 5-8, ale z tego względu że FC Drwale niestety zrezygnowali z dalszej gry rozegrano mecze każdy z każdym o miejsca 5-7, w których najlepsi okazali się zawodnicy Lam-Trans Przodkowo pokonując 2:1 Gold Boys Gdynia i remisując 1:1 z FC Po Nalewce. Natomiast mecz pomiędzy dwoma ostatnimi drużynami również zakończył się remisem 1:1.

Mecze półfinałowe znów przyniosły sporo emocji. W pierwszym mimo wielu okazji z obu stron padła zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika Kryzys Team Stężyca, który pokonał Tercję Transport. W drugim spotkaniu grająca z meczu na mecz co raz lepiej Żabianka FC pokonała po bardzo dobrym meczu GKS Przodkowo 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o najniższy stopień podium GKS Przodkowo pokonało Tercję Transport 2:0. W meczu finałowym najrówniej grający przez cały turniej zespół Kryzys Team Stężyca w takim samym stosunku pokonał Żabiankę FC.