Żukowscy szczypiorniści pokonali warszawski AZS Uniwersytet

SPR GKS Żukowo ponownie pokazało klasę. W niedzielnym spotkaniu z wyżej plasowanym zespołem z Warszawy, od początku meczu wyraźnie przeważali nad rywalami. Ostatecznie zakończyli mecz z wynikiem

Piłkarze ręczni klubu z Żukowa kontynuują serię zwycięstw w rozgrywkach I Ligi Piłki Ręcznej. W niedzielę 4 marca rywalizowali z zespołem AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Drużyna ta przed niedzielnym meczem zajmowała IV miejsce w tabeli i liczyła na kolejne punkty. Jednak to gospodarze od początku meczu pokazali kto w tym dniu będzie „rządził” na boisku.

Pierwsze trafienia zaliczył Karol Radecki, za chwilę skutecznym rzutem popisał się wracający do wysokiej formy Wojciech Hajnos. Z minuty na minutę rosła przewaga Żukowian. Kolejny świetny mecz w bramce zaliczał Krzysztof Muńko. W ataku skutecznie trafiali Grzegorz Dorsz, Damian Didyk oraz Hajnos. Mimo dwóch nie rzuconych karnych, po 30 minutach, na przerwę gospodarze schodzili z przewagą 5 bramek (18:13).

Druga część meczu było popisem Żukowo. W ciągu siedmiu kolejnych minut, dzięki bramkom juniora Alana Benkowskiego, Didyka oraz Dorsza przewaga zwiększyła się do 9 bramek (23:14). Goście z Warszawy próbowali jeszcze co prawda gonić wynik. Zaliczyli m. in. między 47 a 53 minutą serię 5 bramek. Sprawy w swoje ręce wziął jeden z najbardziej doświadczonych zawodników – Filip Wiczkowski. Jego skuteczny rzut wybił z rytmu przeciwników.

Na końcowy sukces zapracował praktycznie cały zespół trenowany przez Jakuba Bonisławskiego. W odpowiednim momencie, dobrą zmianę w bramce był Bartłomiej Żurawski, który obronił kilka bardzo ważnych piłek. W ataku skutecznie trafiał, w wydawałoby się nieprawdopodobnych sytuacjach, Krzysztof Gądek.

Po meczu, licznie zgromadzona publiczność głośno podziękowała zawodnikom z Żukowa gromkimi oklaskami, a piłkarze ręczni wykonali na środku hali, taniec zwycięstwa.