„Zielone Światło” dla linii autobusowej nr 640 Gdynia – Kartuzy

„Zielone Światło” dla linii autobusowej nr 640 Gdynia – Kartuzy

Na zaproszenie Starosty Bogdana Łapy 9 lipca odbyło się spotkanie samorządowców. Spotkanie dotyczyło reaktywacji linii autobusowej nr 640 Gdynia – Kartuzy od 1 września 2019 roku. Linia 640 przebiegać ma przez Chwaszczyno, Kielno, Czeczewo, Przodkowo oraz Grzybno.

1

1

Na zaproszenie Starosty Powiatu Kartuskiego Bogdana Łapy, Wicestarosta Piotr Fikus spotkał się 9 lipca z zaproszonymi samorządowcami, których reprezentowali: Sekretarz Powiatu Wejherowskiego Marek Panek, Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski. PKS Gdynia S. A. reprezentowali: Dyrektor Zarządzający Adam Galas oraz Kierownik d/s Przewozów Marcin Szwaczyk. Z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele Gmin Żukowa i Szemudy.

Tematem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego reaktywacji linii autobusowej nr 640 Gdynia – Kartuzy od 1 września 2019 roku. Linia 640 przebiega przez Chwaszczyno, Kielno, Czeczewo, Przodkowo i Grzybno. Spotkanie było merytoryczne i owocne w dyskusję. Dla władz Powiatu Wejherowskiego i Kartuskiego oraz Gminy Przodkowo i Kartuzy priorytetem jest utrzymanie tej linii. Służy bowiem ona przede wszystkim mieszkańcom, a w szczególności uczniom dojeżdżającym do szkół w Gdyni, Przodkowie i Kartuzach. Obecnie do Szkoły Ponadgimnazjalnej w Przodkowie dojeżdża około 50 uczniów. W związku z reformą oświaty od 1 września ta liczba może się podwoić. Może to skutkować likwidacją deficytu tej linii.

Ustalono, iż 16 lipca PKS Gdynia S. A. otrzyma od Jolanty Tersa – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach informacje dotyczące ilości uczniów, którzy prawdopodobnie od 1 września będą korzystać z tej linii. Zarząd PKS Gdynia S. A. na podstawie otrzymanych danych do 23 lipca poinformuje Starostę Powiatu Kartuskiego o ustaleniach i podjętych działaniach. Wstępnie ustalono kolejne spotkanie w tym temacie, które odbędzie się pod koniec lipca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*