XXVII Jarmark Kaszubski – Enej porwał serca publiczności

W rytmie największych hitów zespołu Enej, zakończył się pierwszy dzień XXVII Jarmarku Kaszubskiego. Zgromadzone tłumy zostały wręcz porwane do wspólnej zabawy wraz z członkami kapeli. W niedzielny wieczór widzów zabawiać będzie zespół Big Cyc.

Jarmark Kaszubski 2018 fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

 

Jarmark Kaszubski to od lat święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu. Jest to również okazja do zabawy przy największych hitach muzyki polskiej oraz zagranicznej. Sobotni koncert zespołu Enej nie zawiódł pokładanych w nim nadziei – zgromadził tłumy, porywając widownie m.in. do wspólnego śpiewu.

Skrzydlate ręce i serce

Enej to polsko-ukraiński zespół muzyczny, założony 16 lat temu w Olsztynie przez dwójkę braci – Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Muzyka wykonywana przez grupę to m.in. folk oraz rock, co tworzy mieszankę wybuchową. W czasie sobotniego koncertu, który był jednocześnie finałem pierwszego dnia Jarmarku Kaszubskiego, na scenie w Parku Solidarności zabrzmiały największe hity zespołu. Wraz z wokalistami, żywo w śpiew włączyła się zgromadzona widownia. W czasie trwania wielu z wykonywanych piosenek – m.in. „Skrzydlate ręce” – zgromadzone pod sceną tłumy podrywały w górę ręce. Przepełniony energią i świetnymi brzmieniami koncert, wyraźnie przypadł do gustu kartuskiej widowni.

XXVII Jarmark Kaszubski

W czasie dwudniowej imprezy na terenie parku, umiejscowione zostały stoiska, gdzie podziwiać można rękodzieła twórców regionalnych. Poduszki, chusty, tabakiery, ceramika – wszystko to czeka na gości ponownie w niedzielę od godziny 15.30. Na scenie tego dnia zagości m.in.  Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby” oraz Mateusz Pawelczyk. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc.

29072018_Jarmark_Kaszubski_Enej (1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*