XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach Kiszewskich w lipcu

XVIII Światowy Zjazd Kaszubów odbędzie się 2 lipca we Wdzydzach Kiszewskich. Zjazd przebiegać będzie pod hasłem „Zrzeszonëch naju nicht nie złómie”, co ma upamiętnić zjednoczenie Kaszub w granicach jednego województwa.

Termin i miejsce XVIII Światowego Zjazdu Kaszubów nie zostały wybrane przypadkowo. Znajdujący się bowiem we Wdzydzach Kiszewskich Kaszubski Park Etnograficzny obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia. Tak jak zazwyczaj, uczestników zajadu na miejsce dowiezie  pociąg Transcassubia. Zatrzyma się on na stacji Olpuch, skąd gości zabiorą autobusy. 

Zobacz też: Dzień Jedności Kaszubów: bicie rekordu Polski z Marcinem Wyrostkiem

Zjazd  to największa impreza plenerowa, promująca kulturę i dorobek Kaszubów. Każdorazowo jego głównym organizatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. 

Przygotowania do XVIII Światowego Zjazdu Kaszubów trwają od jesieni ubiegłego roku. W ich ramach organizatorzy, wśród których prócz wspomnianego stowarzyszenia są również Gmina Kościerzyna, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, ogłosili konkurs na zjazdowe logo. 

Konkurs  trwa od 1 marca do 15 kwietnia 2016 roku. Ma charakter otwarty. Jego zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości do 500 zł. 

Skomentuj: XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach Kiszewskich w lipcu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*