Wygrana piłkarzy SPR GKS Żukowo w I Lidze Piłki Ręcznej

Po blisko miesięcznej przerwie, w ostatnią niedzielę 18 listopada, na parkiet powrócili piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. W VIII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej, na własnym boisku gościli drużynę SMS ZPRP Gdańsk.

Po blisko miesięcznej przerwie, w ostatnią niedzielę. 18 listopada, na parkiet powrócili piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. W VIII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej, na własnym boisku gościli drużynę SMS ZPRP Gdańsk.

Początek należał zdecydowanie do gospodarzy. Celnie rzucali Krzysztof Gądek i powracający po kontuzji Wojciech Hajnos. Goście w 6 minucie zbliżyli się na jedną bramkę (6:5), ale zawodnicy z Żukowa byli tego wieczoru w zdecydowanie lepszej formie. Do siatki SMS trafiali Damian Didyk i najskuteczniejszy w tym meczu Grzegorz Dorsz. SPR GKS nie zwolnił tempa, również po czerwonej kartce dla Gądka, który do 25 minuty zdobył 5 bramek. Po 30 minutach gry, na tablicy widniał wynik 18:13 dla gospodarzy.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyli goście, jednak zespół SPR GKS Żukowo kontrolował spotkanie. W osiągnięciu zwycięstwa nie przeszkodziły nietrafione dwa rzuty karne. W ataku świetnie spisywali się Dorsz, Didyk, Karol Radecki oraz powracający do wysokiej formy Alan Benkowski. Doskonale spisywała się obrona, w której “rządził” Damian Woźniak. W bramce wieloma świetnymi interwencjami popisał się Krzysztof Muńko. Praktycznie każdy z zawodników dołożył swoją “cegiełkę” do końcowego sukcesu.

Kolejny mecz SPR GKS rozegra na wyjeździe, 24 listopada. Rywalem będzie beniaminek I ligi, Jurand Ciechanów. Kolejny mecz w Żukowie odbędzie się już 1 grudnia. Przeciwnikiem będzie Warmia Energia Olsztyn.

Szczegółowe informacje oraz galerię zdjęć z meczów i nie tylko, można zobaczyć na profilu drużyny w portalach społecznościowych Facebook (SPR GKS Żukowo) oraz Instagram (SPR GKS Żukowo).