Stężyckie kadetki Mistrzyniami Pomorza

Faworytki tegorocznych Mistrzostw Pomorza – siatkarki Wieżyca 2011 Stężyca – na własnym boisku zdobyły tytuł mistrzyń. Teraz powalczą w Mistrzostwach Polski.

Podopieczne Macieja Stefanowskiego zwyciężyły we własnej hali, w której od piątku rozgrywany był finałowy turniej. Wzięły w nim udział cztery najlepsze zespoły spośród osiemnastu grających w lidze kadetek. W dwóch pierwszych dniach stężyczanki pokonały zespoły ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska, kończąc mecze z wynikiem 3:0. W niedzielę, także w trzech setach – ale po zaciętym i emocjonującym boju – wygrały z Gdyńską Akademią Siatkówki.

Przypieczętowały w ten sposób zdobycie mistrzostwa Pomorza w imponującym stylu. Przez cały sezon wygrały wszystkie z 13 meczów i straciły tylko jednego seta.

Drużyna z Kaszub, podobnie jak pozostałe uczestniczki finału, zakwalifikowała się w ten sposób do ogólnopolskiego szczebla rozgrywek i powalczą o finał Mistrza Polski.