Kazimierz Socha Borzestowski podczas swojej konferencji starał się wytłumaczyć zamieszanie dotyczące nazewnictwa ulic w Kartuzach fot. P.CH. / zKaszub.info

Sprawa nazewnictwa ulic w Kartuzach… Konferencja Kazimierza Socha Borzestowskiego

Nie zmiana ulicy Klasztornej, ale nazwanie odcinka drogi, który jest bez nazwy. Tak tłumaczy swój wniosek o nadanie imienia, Kazimierz Socha Borzestowski. Za nami konferencja prasowa, która miała wiele wyjaśnić w sprawie zamieszania wokół nazewnictwa ulic w mieście.

Kazimierz Socha Borzestowski podczas swojej konferencji starał się wytłumaczyć zamieszanie dotyczące nazewnictwa ulic w Kartuzach fot. P.CH. / zKaszub.info
Kazimierz Socha Borzestowski podczas swojej konferencji starał się wytłumaczyć zamieszanie dotyczące nazewnictwa ulic w Kartuzach fot. P.CH. / zKaszub.info

Podczas swojej konferencji, Kazimierz Socha Borzestowski postanowił wyjaśnić parę nieścisłości, które wypłynęły w trakcie kolejnych doniesień medialnych. 

Wiele kontrowersji wzbudził wtedy pomysł zmiany nazwy ulicy Klasztornej w Kartuzach. Jak się okazuje, nigdy takiego pomysłu nie było. Według Kazimierza Sochy Borzestowskiego, chodziło o nazwanie odcinka między ul. Klasztorną a Westerplatte.

– Zaproponowałem, by ten odcinek nazwać im ks. Popiełuszki lub ks. Majora Stryszyka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświetszej Marii Panny. Mój zamysł był. Jeżeli ktoś to odczytał opacznie to nie jest to już moja wina – mówił K. Socha Borzestowski

Zamieszanie i kłótnie…

Przypomnijmy, że wcześniej w Urzędzie Miejskim została zwołana konferencja dotycząca propozycji zmian nazw ulic oraz powstania nowych pomników. Włodarz Kartuz, Mieczysław Gołuński, postanowił opowiedzieć dziennikarzom o pomysłach wnioskodawców oraz wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian. Zapewnił również, że na stronie gminy Kartuzy, poprzez specjalne zarządzenie, zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. Poprzez przygotowany formularz, mieszkańcy będą mieli możliwość wyrazić swoją opinię na temat propozycji zmian nazw ulic, nadania imion i postawienia pomników. 

Burmistrz podczas spotkania nie ukrywał swojego krytycznego zdania na temat proponowanych zmian. Wielokrotnie odnosił się do prawdopodobnych kontrowersji i sporów, jakie mogą one wywołać. Za przykład dawał m.in. ulicę Klasztorną, która nawiązuje do pobliskiej Kolegiaty. Brak jednak informacji na temat, kto proponował zmianę nazwy ulicy Klasztornej. Swoje oburzenie, w postaci oświadczenia, wyraziło Porozumienie Samorządowe dla Kaszub.

Reklamy


Więcej w materiale poniżej:

 Manipulacja? Kontrowersje wokół rzekomej mody na zmiany nazw ulic i stawianie pomników

Pomnik J. Piłsudskiego i 100-lecie niepodległości

Wiele uwagi podczas konferencji, przeznaczono także na problem patriotyzmu i obchody 100-lecia niepodległości. Jak zaznaczał na konferencji Kazimierz Socha Borzestowski, w Kartuzach dzieje się stanowczo za mało w związku z rocznicą. 

O obchodach 100-lecia niepodległości, patriotyzmie i pomnikach napiszemy w osobnym materiale…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*