Puchar Polski w Karate WKF: chwaszczyński Gokken na trzecim miejscu

Puchar Polski Karate WKF odbył się 29 kwietnia w Lęborku. Wzięło w nim udział 288 zawodników od 12 roku życia z 36 klubów z całej Polski.

Zawodnicy KS Gokken Chwaszczyno wraz z rodzicami i trenerami/ fot. KS Gokken Chwaszczyno

– Nasi zawodnicy, jak zwykle, pokazali się z najlepszej strony, zdobywając 5 złotych medali, 10 srebrnych i aż 8 brązowych – informuje Agata Uwijała z KS Gokken Chwaszczyno.  – Dzięki temu zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów, ustępując tylko klubowi Kaisho Białystok oraz Olimp Łódź, którym gratulujemy – dodaje rzeczniczka klubu.

Gokken Chwaszczyno tym razem nie zajął pierwszego miejsca.  Tym razem, bo w karatecy z Chwaszczyna w minionych dwóch latach zdobywali puchar Polski. W tym roku reprezentacja klubu Gokken przyjechała do Lęborjka  w osłabionym składzie.

Układ ruchów kata prezentuje Amelia Skuras/ fot. Gokken Chwaszczyno

Sara Elwart oraz Filip Wendt zostali najlepszymi zawodnikami turnieju. Sara zdobyła aż 3 złote medale oraz Filip 2 złota, 1 srebrny oraz 1 brązowy.
Złote medale również zdobyli Sandra Lieske, Adam Piotrkowski oraz drużyna kata młodziczek (Dominika Szatkowska, Amelia Skuras oraz Sandra Lieske).