Piotr Chistowski i jego przyjęta owacjami „Pretensjonalna melodia” [ZDJĘCIA]

Piotr Chistowski, lokalny dziennikarz a także społecznik przedstawił dziś swój zbiór tekstów pt. ”Pretensjonalna melodia”. Goście przybyli na premierę wypełnili salę w Miejskiej Bibliotece w Kartuzach. Zobacz zdjęcia!

Piotr Chistowski005

Obraz 1 z 24

fot. Alicja Hinc

Piotr Chistowski opowiedział jak przebiegał jego proces twórczy: –Wydaje mi się, że to był sposób na to wszystko, co się gromadzi, przez cały dzień, dwa trzy… Trzeba to wyrzucić na kartkę. Trochę traktuje to jako pamiętnik, ale nie do końca. To nie jestem stuprocentowy ja w tej książce, ale było to przerzucenie emocji jakie się gromadzą na co dzień.

Piotr Chistowski wydał teksty, które pisał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jak sam stwierdził, mówi o nich teksty, gdyż ciężko opisać czy jest to proza, czy poezja. Opisał w nich swoje uczucia i przemyślenia, wszystko co kłębiło się w jego głowie.

– Nie widzę żadnej radości w tym, aż mi się płakać chce jak to czytam – skomentowała książkę jedna z czytelniczek.

– Najtrudniej jest pisać radosne teksty, najłatwiej pisać o smutku i miłości – odpowiedział autor.

„Pretensjonalna melodia” została wydana we współpracy z Piotrem Smolińskim oraz Miejską Biblioteką w Karuzach. Rzecznik kartuskiego magistratu pomógł on w edycji książki. Wydana została dzięki stypendium burmistrza Kartuz – Mieczysława Gołuńskiego.

Przejdź do: Budowa dworca w Kartuzach przebiega zgodnie z planem! [ZDJĘCIA]

– Dla mnie jest to wariacja na temat co by było, jakbym widział świat jakbym był kobietą. To jest tajemnica ile tu jest rzeczywiście emocji Piotra. Dla mnie jest tu wrażliwość typowo kobieca przemieszana z cichym męskim pesymizmem, które większość mężczyzn ma. Przede wszystkim młodych. (…) Na pewno jest to proza bardzo gęsta i statyczna. Nie jest dla wszystkich, większość ludzi będzie tym znudzona ale dobra literatura jest po to, żeby czytali ją dobrzy czytelnicy – tak o książce wypowiedział się Piotr Smoliński, założyciel Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki w Kartuzach.

Autor Pretensjonalnej Melodii zdradził, że ma w planach kolejną publikację. Tym razem ma być bardziej zwartą opowieścią.

Skomentuj: Piotr Chistowski i jego przyjęta owacjami „Pretensjonalna melodia” [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*