Piękna Wieś Pomorska 2017: najładniejsza zagroda jest na Kaszubach

Piękna Wieś Pomorska 2017: najładniejsza zagroda jest na Kaszubach i należy do państwa Hamernik, zamieszkujących gminę Brusy. Natomiast najpiękniejsza wsią zostało Wróblewo, leżące w gminie Suchy Dąb a Żuławach.

Fot. Aleksander Olszak

Piękna Wieś Pomorska 2017 już za nami. Uroczysta gala odbyła się 31 października w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Mieczysław Struk.  

Zobacz też: Nauczyciel Pomorza 2017: Maria Gajewska

O laur pierwszeństwa rywalizowało 13 wsi oraz zagród. Jurorzy oceniali walory krajobrazowe i ekologiczne. Nie bez znaczenia były działania integrujące lokalną społeczność oraz pielęgnowanie tradycji. 

Fot. Aleksander Olszak

Za najpiękniejszą wieś uznane zostało Wróblewo w gminie Stary Dąb. Na drugim miejscu znalazł się Mały Bukowiec w gminie Zblewo, a na trzecim – Lubiszewo w gminie Nowy Dwór Gdański.

Jurorzy przyznali również trzy wyróżnienia. Otrzymały je Węsiory w gminie Sulęczyno, Świetlino w gminie Łęczyce oraz Brzeźno Szlacheckie w gminie Lipnica

Pierwsze miejsce w kategorii Najpiękniejsza Pomorska Zagroda przypadło gospodarstwu Katarzyny i Henryka Hamerników z miejscowości  Leśno-Wybudowanie w gminie Brusy. Druga miejsce zajęła zagroda Anny i Jerzego Królów z Kożyczkowa w gminie Chmielno, a trzecie – Kamili i Piotra Sokołowskich z Jabłowa w gminie Starogard Gdański.

Komisja sędziowska wyróżniła też Beatę i Marka Opitzów z Żelichowa w gminie Nowy Dwór Gdański.

Skomentuj: Piękna Wieś Pomorska 2017: najładniejsza zagroda jest na Kaszubach 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*