Opuszczone miejsca na Pomorzu: bocznica PKP w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Opuszczone miejsca na Pomorzu znajdują się nie tylko na peryferiach różnych miejscowości, ale także niemal w ich centrach. Tak jest z bocznicą PKP w Kartuzach.

Opuszczone-miejsca-na-Pomorzu-_IMG_1341_800x499

Obraz 1 z 5

maksymalna liczba znaków 256

Urban exploration to eksploracja miejsc niewidocznych czy też niedostępnych, także  także opuszczonych. Eksploratorzy wchodzą, robią zdjęcia i znikają, pozostawiając teren niezmieniony. Urban exploration cieszy się popularnością szczególnie wśród młodych ludzi.  

Zobacz też: Opuszczone miejsca na Pomorzu: zamek w Łapalicach [ZDJĘCIA]

W Polsce nie brak szczególnie opuszczonych fabryk, szpitali, kościołów, obiektów militarnych z różnych epok itp. Eksploratorzy nie ograniczają się do fotografowania obiektów z zewnątrz. Zagłębiają się często w trudno dostępne kanały, podziemia itp.

Opuszczone miejsca rzadko kiedy uchodzą za atrakcje turystyczne. Wyjątkiem jest tu zamek w Łopalicach na Kaszubach. 

W samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej opuszczonych miejsc jest więcej. Jedno z nich znajduje się w stolicy regionu – Kartuzach. Mowa tu o bocznicy kolejowej przy ul. Węglowej. Tam pod pompą stoją dwa, zapewne wielokrotnie już podpalane, wagony kolejowe.  Obok nich kanał i fragmenty niegdyś używanej infrastruktury kolejowej.

Niestety, pociąg widmo, w przeciwieństwie do wspomnianego zamku w Łapalicach, raczej nie budzi pozytywnych emocji.

Opuszczone obiekty znajdują się też w pobliżu Kartuz. W lesie koło Babiego Dołu znajdują się budynki po jednostce wojskowej, w Somoninie – cegielnia, w Borowie – kemping, w Żukowie – zakłady mięsne, a w Niestępowie – most kolejowy.  Odwiedzimy te miejsca z aparatem.   

Skomentuj: Opuszczone miejsca na Pomorzu: bocznica PKP w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*