Konferencja Burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej [TRANSMISJA]

We wtorek została ogłoszona informacja, że budowa OMT znalazła się na liście zadań ministerialnych. Daje to realną nadzieję na szybkie rozpoczęcie budowy. W budynku Zarządzania Kryzysowego i OSP w Żukowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona tej kwestii. Przedstawiona zostały wizualizacje oraz kroki jakie gminy i partnerzy podjęli w sprawie OMT.

Konferencja prasowa odbyła się w budynku Powiatowego Zarządzania w Żukowie. Dotyczyła budowy Obwodnicy Metropolitarnej fot. Piotr Chistowski /zKaszub.info
Konferencja prasowa odbyła się w budynku Powiatowego Zarządzania w Żukowie. Dotyczyła budowy Obwodnicy Metropolitarnej fot. Piotr Chistowski /zKaszub.info

Samorząd, posłowie, stowarzyszania oraz wielu mieszkańców bardzo aktywnie włączyli się w przyspieszenie budowy Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta. Burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski na przestrzeni ostatnich dwóch lat podjął szereg zadań w tym kierunku. Na czwartkowej konferencji prasowej przedstawił ich całą listę.

12 listopada 2016 r. – „Apel w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 – Lębork (wraz z obwodnicą Lęborka) – Obwodnica Trójmiasta”, a Rada Gminy Szemud podjęła uchwałę „w sprawie przyjęcia apelu w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 – Lębork (wraz z obwodnicą Lęborka) – Obwodnica Trójmiasta”.

Podpisany w Szemudzie podczas sesji Rady Gminy Szemud, w której udział wziął także Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowa oraz samorządowcy z powiatu lęborskiego.

Kwiecień 2017 r.  – Zbieranie podpisów pod petycją od Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie przyspieszenia budowy OMT wraz z obwodnicą Żukowa. Gmina Żukowo zebrała najwięcej podpisów wśród samorządów – 1384.

Blisko 12 tys. osób podpisało petycję w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej. 

6 lipca 2017 r.  – Pismo Burmistrza Gminy Żukowo do Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego o przyśpieszenie prac nad rozpatrzeniem skargi kasacyjnej z 22 grudnia 2016 r.

Wniosek rozpatrzony został pozytywnie – przyśpieszono termin rozprawy na 3 października 2017 r.

Sierpień 2017 r.  – Do pism m.in. Burmistrz Gminy Żukowo i Kaszubskiego Związku Pracodawców dołączył wniosek wysłany przez Radę i Zarząd Powiatu Kartuskiego w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta wraz z Obwodnicą Żukowa.

27 września 2017 r. – Pismo Burmistrza Gminy Żukowa do Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło wyrażający zaniepokojenie wykreśleniem OMT z listy dużych projektów w Programie Operacyjnym Infrastruktury i Środowiska. Pismo przekazane zostało również do wiadomości wszystkim posłom i senatorom z naszego okręgu.

W odpowiedzi zwrotnej z Ministerstwa Rozwoju otrzymano informację, że wykreślenie projektu nie oznacza wykluczenia, a jedynie inwestycja została przesunięta w czasie.

27 września 2017 r. – Pismo Burmistrza Gminy Żukowo do Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego z podziękowaniem za przyśpieszenie terminu rozpatrzenia skargi kasacyjnej.

3 października 2017 r. – Udział Burmistrza Gminy Żukowo w rozprawie Naczelnego Sądu Administracyjnego, wspólnie z Posłem na Sejm RP Stanisławem Lamczykiem, podczas której zabierając głos przedstawił wagę budowy OMT wraz z obwodnicą dla gminy Żukowo.

8 listopada 2017 r. – Pismo Burmistrza Gminy Żukowo do Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie szybszego przesłania opisu wyroku wraz z uzasadnieniem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

6 grudnia 2017 r. – Program „Pomorze Samorządów” realizowany przez TVP Gdańsk w Żukowie. Jednym z tematów była budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta wraz z obwodnicą Żukowa. Udział w programie wziął Kazimierz Smoliński – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Wówczas mówił o realizacji OMT w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

5 czerwca 2018 r. – Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta na liście zadań ministerialnych – zatwierdził jednogłośnie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów i opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Transmisja konferencji prasowej ws. Obwodnicy Metropolitalnej

 

[Not a valid template]

Jeden Komentarz

  1. Pingback: P. Fikus: Wojciech Kankowski jest dobrym burmistrzem [WYWIAD] - zKaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*