O muzyce i literaturze – spotkanie autorskie z Piotrem Chistowskim

W sierakowickim Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Chistowskim. Jest on autorem zbioru etiud wydanych w książce „Pretensjonalne melodie”. Opowieściom o ludziach i ich emocjach, towarzyszył zespół The Pivnic Band.

09032018_Spotkanie_Pjoter_autor (1)

09032018_Spotkanie_Pjoter_autor (1)
Obraz 1 z 10

Pretensjonalna melodia” to zbiór 27 etiud. Jak zauważa sam autor – są utrzymane w dosyć pesymistycznym nastroju. Czytelnik może w nich odnaleźć własne odczucia i emocje. Etiudy mają bardzo osobisty, prywatny charakter. Odbiorca czytając tę książkę może odczuć, że wkracza nieco w prywatną sferę autora. Pisarz podkreśla jednak, że wiele z nich to efekt zasłyszanych sytuacji z życia innych osób.

– „Pretensjonalne melodie” to zbiór moich prac z 3-4 lat pisania do szuflady – mówi Chistowski. – Piszę od czasu liceum. Ta książka to tylko ułamek mojej twórczości. Jednak te etiudy tworzą pewną całość, melodię. Wyolbrzymiam w nich pewne rzeczy, pretensjonalnością. Stąd wziął się też tytuł.

Spotkanie uświetnił swoim występem zespół The Pivnic Band z Sierakowic. Wykonali piosenki z repertuaru Wolna Grupa Bukowina oraz Stare Dobre Małżeństwo. Ich koncert został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez przybyłych.

Piotr Chistowski to dziennikarz i społecznik. Jest prezesem jednej z organizacji – Chmielno NON-STOP oraz organizatorem Powiatowego Konkursu Literackiego „Słowotok”. Od początku istnienia był liderem regionu Kartuzy w akcja „Szlachetna Paczka”. Jest też autorem bloga „Dziennik Urojeń” a także redaktorem naczelnym portalu zKaszub.info.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*