Medalowa passa KS Gokken trwa

Dwa turnieje w Rumi okazały się być bardzo owocnymi rozgrywkami dla karateków z KS Gokken. Pomimo bardzo dużej konkurencji nie tylko z Polski, klub zajął 1 miejsce w kwalifikacji drużynowej Pomerania Cup. Równie dobrze spisali się młodsi podopieczni.

[Not a valid template]W ubiegły weekend w Rumi odbyła się już IX edycja turnieju POMERANIA CUP. Dodatkowo dla zawodników w wieku 12-13 lat, odbyły się MMM (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików).

Turniej Pomerania Cup jako jeden z największych w Północnej Polsce zabrał około 470 zawodników z 30 klubów z Polski, Ukrainy, Rosji i Anglii. Bardzo licznie pojawili się na nim zawodnicy w kategoriach dziecięcych. Jest to również pierwszy turniej Pomorskiej Ligi Karate w tym roku kalendarzowym. Podopieczni KS Gokken zdobyli łącznie 18 złotych medali, 15 srebrnych oraz 22 brązy. Dzięki temu zajęli 1 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Wyróżnienie „najlepszego zawodnika” zdobyła również jedna z zawodniczek klubu – Sara Elwart, zdobywając 3 złote medale. Przy okazji rozgrywania pierwszego turnieju PLK w tym roku, zostały wręczone nagrody za rok ubiegły.

Turniej MMM to najważniejsze rozgrywki dla zawodników w tej kategorii wiekowej. Karatecy z KS Gokken zdobyli 2 złote medale, 2 srebrne oraz 8 brązowych. W ten sposób uplasowali się na 4 miejscu w klasyfikacji klubowej. Wzięło w nim udział 111 zawodników z 13 klubów z Północnej Polski.