Liniewo biega i bawi się na sobótkach [ZDJĘCIA]

23 czerwca 2019 roku upłynął pod znakiem aktywności sportowej na terenie gminy Liniewo. Z dystansem 10 kilometrów w biegu o „Puchar Sołtysa”, zmierzyło się 81 biegaczy, trasę 6,5 km pokonało 46 nordicwalkingowców.

64971905_2334193830153910_1229313519510355968_n

Zdjęcie 1 z 83

Oprócz biegu głównego i marszu NORDIC WALKING rozegrano także biegi dla dzieci na dystansie 200 i 1400 metrów, w którym wystartowało łącznie 48 chłopców i dziewczynek. Organizatorami imprezy byli: sołtys wsi Liniewo Henryk Miotk, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie. Oczywiście impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc druhów z OSP z Liniewa, a także Fundacji Sprawni Inaczej z Lubieszyna. Sponsorami tego wydarzenia byli: EWCARS Autohandel, Piekarnia, Cukiernia Paweł Kropidłowski, Tomil Parts, Zyga Transport, ED-Gold, sołtys Liniewa, GOKSiR i GBP w Liniewie.

Jako pierwszy, w biegu głównym, na mecie pojawił się Maciej Kosiecki z Liniewa z czasem 34,59 przed Tomaszem Bagrowskim z Gdańska (36,02) oraz Michałem Mrówka z Gdańska (36,17). Najlepsza z Pań była Kamila Grzonka z Bytoni z czasem 43,15, kolejna była Justyna Nowodworska z Bytowa (45,10), a trzecią najlepszą zawodniczką została Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego, która zameldowała się na mecie z czasem 45,59. Marsz wygrał i pokonał trasę w czasie 42,32 Rafał Toporek z Przodkowa. Drugie miejsce zajął Andrzej Konkol z Lęborka (45,23), a tuż za nim na trzecim miejscu uplasował się Zenek Trela z Żuromina, z czasem 46,27. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom.

Każdy z uczestników biegu i marszu, po wyczerpującej przeprawie, mógł skosztować pysznego posiłku regeneracyjnego. Najmłodsi delektowali się watą cukrową i popcornem. Całe wydarzenie ze strefy startu i mety relacjonował Marcin Łankowski z Liniewa, któremu serdecznie dziękujemy za wprowadzenie fantastycznego klimatu.

Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy była promocja gminy Liniewo, integracja środowiska lokalnego oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Impreza miała charakter charytatywny i integracyjno – rekreacyjny. Dochód z biegów w całości został przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

Po sportowych emocjach, nie zabrakło też zabawy z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Nie obyło się więc bez puszczania wianków na wodzie na posesji u Państwa Krystyny i Jana Miętkich, konkursów z nagrodami, zabaw z animatorami, czy dmuchanego placu zabaw.