Kolejne zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo

Praktycznie cała pierwsza połowa to gra “bramka za bramkę”. Żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć znaczącej przewagi. Na tablicy wyników co chwilę pojawiał się wynik remisowy. Ostatecznie to żukowscy zawodnicy wygrali spotkanie.

W sobotę, 24 listopada, zespół SPR GKS Żukowo udał się do Ciechanowa, aby rozegrać kolejny mecz o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej. Przeciwnikiem była drużyna miejscowego Juranda.

Pierwszą bramkę sobotniej potyczki zdobyli gospodarze, jednak szybko odpowiedzieli Wojciech Hajnos i Grzegorz Dorsz. Praktycznie cała pierwsza połowa to gra “bramka za bramkę”. Żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć znaczącej przewagi. Na tablicy wyników co chwilę pojawiał się wynik remisowy. Po 30 minutach gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą (18:17).

Druga połowa meczu zapewniła niesamowite emocje. Gospodarze rozpoczęli doskonale. Zdobyli pierwsze 4 bramki. Dla SPR GKS Żukowo trafił z karnego Dorsz. Jurand trafił jeszcze dwa rzuty i w 37 minucie, przewaga wzrosła do sześciu bramek (24:18). Sygnał do odrabiania strat dał niesamowicie skuteczny tego wieczoru Dorsz. W całym spotkaniu zdobył aż 18 bramek (5 z rzutów karnych).!!! W ciągu kolejnych 10 minut, zawodnicy z Żukowa, dzięki dobrej grze w obronie oraz szybkiej i skutecznej grze w ataku wyszli na jednobramkowe prowadzenie (28:27). W ataku skuteczni byli Hajnos, Damian Didyk oraz Krzysztof Gądek. w ciągu ostatnich 10 minut prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi.

Ostatnia minuta to był prawdziwy horror. Na niewiele ponad 30 sekund przed końcową syreną, gospodarze doprowadzili do remisu. O przerwę poprosił trener SPR GKS – Jakub Bonisławski. Dzięki jego wskazówkom oraz perfekcyjnemu wykończeniu akcji, Gądek 5 sekund przed ostatnim gwizdkiem, trafia do bramki Juranda. O czas dla swojej drużyny poprosił trener gospodarzy, ale na szczęście dla SPR GKS zawodnicy Juranda nie zdołali oddać skutecznego rzutu. Po końcowej syrenie Żukowianie odtańczyli na środku boiska zwycięski, radosny taniec.

Ostatni w 2018 roku mecz w Żukowie odbędzie się już 1 grudnia. Przeciwnikiem będzie Warmia Energia Olsztyn. Początek o godzinie 17.00. Do końca pierwszej rundy rozgrywek pozostaną jeszcze dwa mecze wyjazdowe z Kościerzyną i Elblągiem.

Szczegółowe informacje oraz galerię zdjęć z meczów i nie tylko, można zobaczyć na profilu drużyny w portalach społecznościowych Facebook (SPR GKS Żukowo) oraz Instagram (SPR GKS Żukowo).