Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej na półmetku

Za nami półmetek rozgrywek XXVIII edycji KHLPN. Harmonogram 7 kolejki przewidywał kilka interesujących spotkań, w tym pojedynek dotychczasowego lidera FC II Kartuzy z zajmującym 3 miejsce Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy

Ponieważ większość zawodników FC II Kartuzy reprezentuje kartuską drużynę w krajowych rozgrywkach futsalowych, wiadomo było, że zespół wystawiony do KHLPN nie będzie mógł wystąpić w optymalnym składzie. Wobec powyższego kibice obserwujący spotkanie zastanawiali się czy młodzi zawodnicy FC II Kartuzy będą w stanie skutecznie stawić czoła doświadczonemu rywalowi.

Jak się okazało w trakcie meczu, Kwiaciarnia bardzo szybko zdobyła 2 bramki dzięki czemu mogła kontrolować przebieg spotkania. Mecz jednak nie przyniósł spodziewanych emocji. Co prawda zawodnicy FC II zdobyli bramkę kontaktową na 2-1, ale to było wszystko na co tego dnia było ich stać. Kwiaciarnia do swojego dorobku bramkowego dołożyła jeszcze 2 trafienia i pewnie pokonała rywala 4-1. FC II Kartuzy oprócz punktów stracił również pozycję lidera, którą utrzymywał od 2 kolejki. Nowym liderem jest Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy.

Za to emocji nie zabrakło w spotkaniach zespołów, które bezpośrednio rywalizują o pozycje medalowe. Słońce Kartuzy w zaciętym meczu pokonał Elwoz Szklana 3-2. Do przerwy mieliśmy wynik remisowy 0-0. Wszystkie bramki padły w 2 połowie meczu, a najciekawiej było w końcówce gdzie w ostatniej minucie spotkania padły dwie bramki. Zacięte spotkanie rozegrały drużyny Markaz Kartuzy i Gaz Rom. Markaz, który w ubiegłej kolejce niespodziewanie uległ Cube Kartuzy, tym razem zdobył bardzo ważne punkty pokonując rywala 2-1 zachowując szanse na medale.

Zacięty pojedynek o ligowe punkty stoczyły zespoły Krzewi Róg Garcz – Atut Kartuzy. W meczu padło 11 bramek a o jedną więcej zdobyła ekipa Atut, która wygrała 6-5

Odnotować należy pierwsze ligowe punkty drużyny ABA-Sport.pl, którzy pokonali CUBE Kartuzy 5-3 oraz najwyższe zwycięstwo w tej kolejce gdzie Amator Junior Kiełpino pokonał Chłodnię Kartuzy 15-2

Następna kolejka już za tydzień 21 stycznia.