Fot.: Piotr Smoliński

Kartesko Skra. Gala z Maciejem Miecznikowskim [ZDJĘCIA]

Kartesko Skra to nagroda burmistrza Kartuz, Mieczysława Gołuńskiego. Tegoroczna gala odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury. Była to już 17. edycja rozdania nagród. Zobacz zdjęcia!

skra2017 (1)

Zdjęcie 1 z 71

Fot.: Piotr Smoliński/ UM Kartuzy

 Kartesko Skra  to doroczna nagroda przyznawana za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz gminy KartuzyBurmistrz podreślił, iż celem Skry jet wyróżnienie, podziękowanie i przede wszystkim zauważenie tych, którzy przysłużyli się Kartuzom. Podczas gali wystąpił Maciej Miecznikowski z zespołem.

Zobacz też:  Gala Gminnej Nagrody Sucovia 2016 [ZDJĘCIA]

 Kartesko Skra – wyróżnienia

Lech Brillowski – za stałe dążenie do poszerzania rynków zbytu swoich produktów, wysoki profesjonalizm w kontaktach z klientami i budowanie marki firmy godnej zaufania.

Jan Plichta – za konsekwentny rozwój oraz stworzenie nowoczesnej firmy, a także wspieranie wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie gminy Kartuzy.

Tadeusz Zawada – za wieloletnią pracę trenerską służącą upowszechnieniu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie uprawiania piłki nożnej oraz inicjatywę powstania Szkółki Piłkarskiej „Jedyneczka”.

Nieformalna Grupa Rowerowa „Kaszuby” – za inicjatywy sportowo-rekreacyjne oraz turystyczne, aktywizację i integrację środowiska rowerzystów

Druh Edmund Kierznikowicz – za podejmowanie działań służących poprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego gminy Kartuzy oraz wspieranie wielu inicjatyw społeczności lokalnej Starej Huty oraz otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka.

Marek Ulanowski – za działalność na rzecz promocji szachów, a szczególnie wsparcie udzielane zawodnikom Kartuskiego Klubu Szachowego ORMUZD.

Wacław Piepiórka – za zaszczepienie wśród mieszkańców Kartuz aktywności fizycznej poprzez działalność sekcji Taekwondo, a także okazywane wsparcie przy organizacji imprez kulturalnych i sportowych na terenie gminy Kartuzy.

Druh Kazimierz Trepczyk – za kontynuowanie tradycji strażackich orkiestr dętych poprzez działalność Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Jan Kamiński – za działania kształtujące wrażliwość plastyczną dzieci i młodzieży.

Ks. Bogdan Myszk – za realizację prac konserwatorskich i restauratorskich w kościele parafialnym w Mirachowie.

 Kartesko Skra – nagrody specjalne burmistrza Kartuz

Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach – nagroda specjalna przyznana w roku jubileuszu 70 -lecia działalności Muzeum, w podziękowaniu za pracę na rzecz zachowania i upowszechniania tradycji kaszubskiej kultury poprzez prezentację dorobku naszych przodków, a także promocję gminy Kartuzy podczas organizowanych na terenie placówki imprez

Komenda Hufca ZHP Kartuzy – nagroda specjalna została przyznana w roku jubileuszu 90-lecia działalności harcerstwa w Kartuzach, w podziękowaniu za wspieranie wychowania dzieci i młodzieży oraz tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju.

Kategoria sport

Szymon Sajnok – za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2016 roku – srebrny medal Mistrzostw Europy U-23 w Kolarstwie Torowym, zwycięstwo w zawodach cyklu Pucharu Świata w Apeldoorn.

Arkadiusz Zalewski – za wysokie osiągnięcia sportowe zawodników sekcji pływania UKS TROPS Kartuzy.

Jakub Skierka – za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2016 roku (srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu oraz brązowy w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym).

Pomagają innym

Krystyna Herzberg – za integrację środowiska wolontariuszy działających na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

Kultura

Kazimierz Formela – za działania służące zachowaniu tradycji oraz dbałość o upowszechnianie bogactwa kaszubskiej kultury.

Przedsiębiorczość

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe ELUS sp. jawna – za konsekwentne dążenie do rozwoju firmy oferującej swoje usługi mieszkańcom, dającej nowe miejsca pracy i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, a także otwartej na potrzeby lokalnej społeczności.

Promocja

Ryszard Mielewczyk – za dzielenie się swoim doświadczeniem w dziedzinie promocji oraz wieloletnie dokumentowanie fotograficzne najważniejszych wydarzeń z historii Kartuz.

Stanisława i Marek Neubauerowie – za działania mające na celu promocję bogactwa kaszubskiej kultury, a szczególnie wykorzystanie motywów kaszubskich we współczesnym wzornictwie użytkowym oraz promocję gminy Kartuzy poprzez działalność Galerii Neubauer.

Podczas gali wspomniano również zmarłego w tym roku Jacka Wrońskiego. Obywatela wyróżnionego przed laty Kartuską Skrą, zasłużonego dla mieszkańców powiatu kartuskiego.

Skomentuj:  Kartesko Skra. Gala z Maciejem Miecznikowskim [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*