Julia Gruchała Mistrzynią Polski w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

W miniony piątek rozegrany został krajowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Begach Przełajowych, który odbył się na Mazowszu w miejscowości Kamion k. Sandomierza. Jeden z większych sukcesów w swojej rozpoczynającej się karierze sportowej odniosła Julia Gruchała ze szkoły Podstawowej z Goręczyna

Julia-Gruchała-1

Zdjęcie 1 z 9

W miniony piątek rozegrany został krajowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Begach Przełajowych, który odbył się na Mazowszu w miejscowości Kamion k. Sandomierza. Jeden z większych sukcesów w swojej rozpoczynającej się karierze sportowej odniosła Julia Gruchała ze szkoły Podstawowej z Goręczyna, która została Mistrzynią Polski na dystansie 1,5km w rocznikach 2004. W pięknym stylu na trudnej i wymagającej leśnej trasie Julia zwyciężając zapewniła swojej szkole czyli Szkole Podstawowej w Goręczynie historyczny sukces na arenie krajowej.

Prawo startu w imprezie mieli uczniowie reprezentujący swoje szkoły, którzy wywalczyli kwalifikację zajmując czołowe miejsca podczas Finału Wojewódzkiego jaki odbył się 3 tygodnie wcześniej w Człuchowie. Warto podkreślić, że na tej właśnie imprezie biegaczka Akademii Biegowej Kartuzy zajęła drugą lokatę ulegając tylko o rok starczej Reginie Piechowskiej z Borzytuchomia.

Dodajmy, że kilka tygodni wcześniej ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek na dystansie 1000m, wywalczyła tytuł Mistrzowski podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 30 marca w Garczynie k. Kościerzyny.