I Puchar Polski dla Geovrga Sahakyan!

I Puchar Polski Seniorów jak co roku rozpoczyna nowy sezon zapaśniczy. Ekipa kartuska tegoroczny sezon rozpoczęła w składzie sześcioosobowym.

51146999_409606563127296_1709403993194627072_n

Zdjęcie 1 z 3

I Puchar Polski Seniorów jak co roku rozpoczyna nowy sezon zapaśniczy. Najlepsi seniorzy spotkali się na sali sportowej w Rudniku – Racibórz. 87 zawodników stoczyło ponad 150 walk, rywalizując o dziesięć Pucharów Polski w poszczególnych kategoriach wagowych.

Ekipa kartuska tegoroczny sezon rozpoczęła w składzie sześcioosobowym: Nikodem Drewa, Aleksander Mielewczyk, Narek Mkhitaryan, Gevorg Sahakyan, Jakub Hildebrandt i Rafał Formela pod opieką trenera Bartłomieja Pryczkowskiego. Zawodnicy Cartusii to w głównej mierze juniorzy i dla sporej części z nich, zawody były dobrą nauką i dały możliwość wprowadzenia się do seniorskich zapasów.

Liderem zespołu niewątpliwie jest Gevorg Sahakyan – brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie. W ubiegłym roku w I Pucharze Polski zajął III miejsce. Tym razem jednak wygrał kategorię 67 kg pokonując po drodze: w pierwszej walce Romana Pacurkowskiego – brązowego medalistę mistrzostw Europy U23, w drugiej odniósł zwycięstwo nad Mateuszem Bernatkiem – v-ce mistrzem świata z Paryża z 2017 roku, a w finale poradził sobie z Dawidem Karecińskim – V zawodnikiem ubiegłorocznym mistrzostw Europy. Sukces cenny, otwierający sezon 2019 będący jednocześnie pierwszą eliminacją do tegorocznych Mistrzostw Świata, które na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi otwierają możliwość zakwalifikowania się do nich.

Pozostali walczyli ze zmiennym szczęściem. 7 pozycję w kat. 60 kg zajął Nikodem Drewa, co jest dobrym wynikiem, w tej samej kategorii na 9 pozycji uplasował się Narek Mkhitaryan. Aleksander Mielewczyk zajął 7 miejsce, był to dla niego bardzo trudny start, gdyż kategoria ta jest najsilniej obsadzoną od kilku lat w Polsce. Jakub Hildebrandt w kat. wagowej do 77 kg w swojej kategorii zajął 12 miejsce. Ostatni z kartuskich zawodników Rafał Formela w kat. 130 kg