Gorąca debata o studium – radni doszli do porozumienia z burmistrzem

Sesja Rady Miejskiej w Kartuzach po raz kolejny obfitowała w emocje. Wielogodzinne spotkanie, w czasie którego poruszano kolejne wątki, ostatecznie zakończyło się uchwaleniem dokumentu.

20180409_Sesja_Kartuzy

20180409_Sesja_Kartuzy
Wczorajsze obrady nie zwiastowały konsensusu, co do uchwalenia studium. Najważniejszymi wątkami poruszanymi były plany obwodnicy oraz lokalizacja dworca autobusowego.

Radni już wcześniej zgłaszali swoje obawy, co do przebiegu i etapowania budowy obwodnicy Kartuzy. Jednak zarówno burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz projektanci zapewniali, że jej trasa będzie zgodna z wcześniejszymi ustaleniami. Jednocześnie przypomniano, że realizacja obwodnicy leży w kompetencjach głównego inwestora tj. Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Znacznie większe emocje wzbudzała kwestia lokalizacji dworca autobusowego przy ul. Kolejowej. Radni obawiają się, że miasto utraci dużą liczbę miejsc parkingowych, których już teraz jest ograniczona. Włodarz Kartuz podkreślił, że będzie to strata około 10-11 miejsc. W międzyczasie projektanci studium wyjaśnili, że jest to dokument bardzo ogólny, który ma być wytycznymi na przyszłość. Zwrócono również uwagę, że poprzedni dokument jest już nieaktualny, ponieważ liczy sobie ponad 20 lat.

Ostatecznie radnym udało się dojść do porozumienia z burmisztrzem, z którym zawarli „dżentelmeńską umowę”. Według niej Kartuzy nie utracą znacznej liczby miejsc parkingowych. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zostało uchwalone.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*