Gor Hovsepyn z Pucharem Polski

Start zawodników Cartusii w I Pucharze Polskim Kadetów zaliczyć można do udanych. Dwójka kartuskich zapaśników wywalczyło sobie start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na najwyższym podium stanął Gor Hovsepyn.

no images were found

W Warszawie na Targówku odbyły się zawody w ramach I Pucharu Polski Kadetów w stylu klasycznym. Turniej miał na celu wyłonienie pierwszej 16-stki w każdej kategorii wagowej. Dawało to możliwość startu w Mistrzostwach Polski.

Drugi cel to uczczenie pamięci wybitnego trenera zapasów, wielkiego miłośnika naszej stolicy, szkoleniowca Warszawskiej Legii – Bolesława Dubickiego.

Na starcie stawiło się 256 zawodników z 52 klubów z całego kraju. Nasza ekipa wystartowała w składzie: Gor Hovsepyan, Andrzej Drewa, Oliver Godziński, Narek Mkhitaryan, Aleks Jahn oraz Dawid Szynszecki. Najlepiej zaprezentowali się Gor Hovsepyan, który w kategorii 45 kg zdobył Puchar Polski. W kategorii do 55 kg, piąte miejsce zajął Andrzej Drewa. Dwaj wymienieni wywalczyli sobie prawo do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, mającej rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Start wypadł w miarę udany. Należy wzięć pod uwagę, że zawodnicy Cartusii to w większości pierwsze roczniki w tej kategorii wiekowej, w której dominują starsi. To oni w większości dominowali w swoich kategoriach wagowych. Drużynowo GKS Cartusia Kartuzy zajęła miejsce 11-12 na 52 sklasyfikowane kluby. Szkoleniowcem prowadzącym zawodników był Bartłomiej Pryczkowski.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca:
Kat. 55 kg – Narek Mkhitaryan – 17 miejsce
Kat. 65 kg – Dawid Szynszecki – 26 miejsce, Aleks Jahn – 34 miejsce, Olivier Godziński – 37 miejsce.