Finał Pucharu Bałtyku

Finał Pucharu Bałtyku: duathlon i maraton MTB w Łebie [ZDĘCIA]

Finał Pucharu Bałtyku odbył się w sobotę, 5 listopada w Łebie. Na koniec cyklu zawodnicy rywalizowali w duathlonie oraz maratonie MTB. Na starcie duathlonu stanęło 130 zawodników z całego kraju. Natomiast na trasę maratonu MTB wyruszyło niemal 160 rowerzystów.

Lreba-duathlon_-016_1200x800

Zdjęcie 1 z 185

Maraton MTB na dystansie 24 km wygrał Sławomir Pituch z Bytowa (0:57:14). Drugi na mecie zameldował się Damian Ciba z Rumi (0:58:29). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Zarzycki z Gdańska (0:59:28). Wśród pań triumfowała Joanna Radulska z Gdańska (1:18:02). Wyprzedziła ona Patrycję Mudlaff z Chłapowa (1:22:33) oraz Alicję Marcinkiewicz z Warszawy (1:25:04).

Finał Pucharu Bałtyku: 48 km

Dystans dłuższy, wynoszący 48 km najszybciej pokonał Przemysław Ebertowski z Gniewina (1:55:55). Jako drugi linię mety przekroczył Grzegorz Kołodzik z Chłapowa (2:01:02). Maraton na trzecim miejscu ukończył Szymon Matuszak z Konina (2:01:02). Pierwszą kobietą na mecie była Edyta Jakubowska-Olech ze Świecia (2:30:51). Po niej finiszowały Magdalena Fabjanowicz z Gdańska (2:33:12) i Monika Kulling z Chłapowa (2:34:54).

Finał Pucharu Bałtyku: Duathlon na Wydmach

Duathlon na Wydmach w Łebie wygrał Bartosz Banach z Gdańska, czołowy polski kolarz górski. W Łebie zwycięzca przejechał 24 km na rowerze i przebiegł 11 km. Pokonanie trasy duathlonu zajęło zwycięzcy 1:44:16. Następni na metę przybyli kilka minut po triumfatorze. Byli to Michał Czapiński z Redy (1:47:12) oraz  Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny (1:49:46).

Skomentuj: Finał Pucharu Bałtyku: duathlon i maraton MTB w Łebie [ZDĘCIA]