Noc Muzeum w Przodkowie

Mapa niedostępna

Data/Czas
18/05/2019
20:00 - 22:00

Lokalizacja
Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie

Kategoria


W najbliższą sobotę 18 maja jak co roku Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie dostępne będzie dla zwiedzających w godzinach 20.00 – 22.00. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty.

Noc Muzeów to impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów i galerii w godzinach nocnych wybranego dnia. Pierwsza Moc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Ponieważ cieszyła się dużym zainteresowaniem zaczęto ją organizować w innych miastach. W Polsce po raz pierwszy odbyła się w roku 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. od tamtej pory do akcji z roku na rok przystępuje co raz więcej miejscowości. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się już po raz trzeci w Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie.

Reklamy


Muzeum Pożarnictwa w Przodkowo jest jedynym na Pomorzu. W murach Muzeum znajdują się niezliczone ilości różnego rodzaju sprzętu. Zobaczyć w nim można m.in. sikawki ręczne i konne, motopompy, toporki, czapki, hełmy, alarmowe telefony itp. Niektóre eksponaty pochodzą z czasów pierwszej wojny światowej. Ponadto Muzeum dysponuje starymi wozami strażackimi, czasopismami, ulotkami i innymi pismami związanymi z działaniem straży pożarnej na przestrzeni wielu lat. Są to unikatowe rzeczy, które naprawdę warto zobaczyć.

Noc Muzeum w Przodkowie