Mistrzostwa Polski w aquathlonie w ramach Ironkids Gdynia

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04/08/2017
00:00

Lokalizacja
Gdynia

Kategoria


Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife porozumieli się z Polskim Związkiem Triathlonu w kwestii organizacji Mistrzostw Polski w aquathlonie. W 2017 roku odbędą się one w ramach IRONKIDS Gdynia.

Mistrzostwa Polski w aquathlonie odbędą się w ramach IRONKIDS Gdynia w piątek, 4 sierpnia. Formuła zawodów została rozszerzona. Mistrzostwa Polski w aquathlonie obejmą trzy kategorie wiekowe: młodzika (14-15 lat), juniora młodszego (16-17 lat) oraz juniora (18-19 lat). O przynależności do kategorii decyduje rok urodzenia. Nie zmienił się za to limit uczestników, który nadal wynosi 500 osób.

Zobacz też: ONICO Gdynia Półmaraton: będzie bardzo szybko

– Triathlon jak każda inna dyscyplina sportu potrzebuje gwiazd. Takie zawody, jak IRONKIDS Gdynia mogą być pierwszym krokiem do sportowej kariery – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Mamy nadzieję, że skauci PZTri wypatrzą na naszej imprezie wielki talent, który w przyszłości zdobędzie medal olimpijski dla Polski – dodaje.

Organizator Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife od dwóch lat wspiera program stypendialny Fundacji Miasta Sportu pn. Elemental Tri Team, którego beneficjentami są dwaj młodzi, uzdolnieni triathloniści – Kacper Stępniak i Kamil Damentka.

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie, obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata.

Fot.: mat.organizatora

Mistrzostwa Polski w aquathlonie w ramach Ironkids Gdynia