Mikołajki w CH Osowa: lodowe warsztaty i badania przesiewowe [ZMIANA]

Wczytuję mapę...

Data/Czas
09/12/2017
00:00

Lokalizacja
CH Osowa

Kategoria


Zapowiadane na 10 grudnia warsztaty  „Mikołajki w Lodowej Krainie”  z powodu problemów transportowych zostały przełożone. W ramach rekompensaty organizator w sobotę, 9 grudnia zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, który pojawi się w Centrum Handlowym Osowa, by wspólnie pozować do zdjęć i rozdawać drobne upominki. Zgodnie z planem odbywać się będą bezpłatne badania przesiewowe oraz spotkanie z Fundacją „Zbieramy Razem”. Lodowe warsztaty odbędą się w niedzielę, w godzinach od 12:00 do 18:00.

 

 

 

W trakcie warsztatów najmłodsi będą mogli przeprowadzić wspólnie z animatorami doświadczenia, podczas których wyprodukują puszysty, nieroztapiający się śnieg, nadmuchają balon za pomocą suchego lodu, czy też nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt pozostawiane na śniegu. Wszyscy uczestnicy zajęć wezmą także udział w konkursie na największą kulę ze sztucznego, zimowego puchu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby się na nie zapisać , wystarczy przybyć do Centrum Handlowego Osowa 9 grudnia i zgłosić chęć udziału organizatorom. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 12:00 do 18:0.

Zobacz też: Kartuski Jarmark Świąteczny od 12 do 20 grudnia

 
 REKLAMA

Mikołajki w CH Osowa: Fundacja Zbieramy Razem

 9 grudnia, w Centrum Handlowym Osowa zaprezentuje się gdańska Fundacja Zbieramy Razem, której wolontariusze zachęcać będą klientów Centrum do pracy na rzecz osób potrzebujących oraz zaznajomią z działalnością organizacji, jak również sposobami zbierania funduszy na działania statutowe. A zrobią to poprzez sprzedaż kalendarzy czy kartek pocztowych, a nie tylko standardową kwestę. Fundacja od przeszło trzech lat zajmuje się organizacją środków na leczenie osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Z jej pomocy skorzystały już 122 osoby.

Mikołajki w CH Osowa: badania przesiewowe

Z darmowych badaniach przesiewowych, przeprowadzanych przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSa-Poland, będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Celem badań jest wstępne zdiagnozowanie klientów pod kątem najczęstszych chorób cywilizacyjnych – nadciśnienia i cukrzycy. Przyszli lekarze dokonają pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz przeprowadzą badanie spirometryczne. Dodatkowo powstanie Szpital Pluszowego Misia – czyli stoisko, przy którym najmłodsi dowiedzą się, jak funkcjonuje szpital i jak pozbyć się przed nim strachu.

REKLAMA

 

Mikołajki w CH Osowa: lodowe warsztaty i badania przesiewowe [ZMIANA]