26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie

Wczytuję mapę...

Data/Czas
14/01/2018
00:00

Lokalizacja
Hala Widowiskowo-Sportowa

Kategoria


Na ulicach Żukowach, Leźna, Skrzeszewa, Przyjaźni i Chwaszczyna pojawi się w sumie 60 wolontariuszy i wolontariuszek. Najmłodsza wolontariuszka ma zaledwie 4 lata, ale kwestować będzie już drugi rok.

Zobacz też:  BigYelloFoot Adventure Challenge, czyli przygoda w Sopocie

Jak WOŚP w Żukowie, to i bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Do przebiegnięia dwa dystanse do wyboru – 2 km i 4 km. Na na zaś każdy otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez firmę Champion Sport z Kartuz.

Biuro zawodów, w którym można odebrać pakiety startowe, będzie czynne od godz. 12.30. Start biegu na krótszym dystansie zaplanowany został na godz. 13.30, na dłuższym – a godz.14.00. Opłata startowa wynosi min. 10 zł. Zebrane w ten sposób trafią do puszek wolontariuszy.

Zawodnicy tradycyjnie wystartują z placu przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie i pobiegną ulicą Armii Krajowej. Na mecie czekać na nich będzie ciepła zupa.

Wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych biegaczy nastąpi o godz. 15.00 w we wspomnianej już hali. Wówczas też rozpoczną się występy dzieci i młodzieży, a wśród nich laureatów II Gminnego Przeglądu Artystycznego. Nie zabraknie też pokazów tanecznych w wykonaniu zespołów Perełki, Rapsodia, Niezabôtczi i par ze szkoły tańca Mambo, a na finał imprezy wystąpi kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado. Tradycyjnie zakończymy wszystko „światełkiem do nieba”, czyli pokazem sztucznych ogni.

Wiele będzie działo się wokół sceny. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Heweliusza przygotują pyszne ciasta, których będzie można spróbować w „Kąciku Łasucha”. Na Kramiku WOŚP każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo robiąc zakupy można wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Najmłodszych organizatorzy zapraszają na warsztaty i zajęcia kreatywne.

– Zachęcamy firmy i osoby prywatnym do przekazywania upominków i gadżetów na „licytacje”, które odbędą się około godziny 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 – mówi Anna Kozakowska.– Nie zabraknie na nich sztandarowych pozycji wszystkich naszych licytacji czyli kosza produktów Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz tortów z Cukierni Markiza – zapewnia instruktorka ośrodka kultury.

Cel 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków wyrównanie „szans w leczeniu noworodków”.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie