Dzień Dawcy Szpiku dla Oli z Kiełpina. Każdy może pomóc!

5 marca w Kartuzach, a następniego dnia w Kiełpinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, na które czeka chora na ciężką anemię aplastyczną 12-letnia Ola Karczewska z Kiełpina. Zarejestruj się jako dawca! Ratuj Olę!

12-letnia Ola Karczewska z Kiełpina choruje na ciężką anemię aplastyczną. Przebywa w szpitalnej izolatce.  Choroba uszkodziła szpik, który odpowiada za produkcję krwi. Leczenie farmakologiczne nie daje gwarancji powodzenia. Powrót do zdrowia może zapewnić Oli  przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Zobacz też:  Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! [ZDJĘCIA]

Akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku zorganizowali mieszkańcy Kartuz i Somonina. Ola  czeka na przeszczep i wierzy, że uda jej się pokonać chorobę. 

Rejestracja dawcy w Kartuzach polegać będzie na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka, natomiast w Kiełpinie pobierane będzie ok. 4 ml krwi. Zarejestrować mogą się wyłącznie osoby pełnoletnie, dlatego zgłaszający się kandydaci powinni mieć ze sobą dokument z numerem PESEL.

Punkt rejestracyjny w Kartuzach funkcjonować będzie w Urzędzie Miejskim przy ul. gen. J.Hallera 1 w godz. od 9:00 do 15:00, natomiast w Kiełpinie – w Zespole Szkół przy ul. Szkolnej 29 w godz. od 9:00 do 15:00.

Skomentuj: Dzień Dawcy Szpiku dla Oli z Kiełpina. Każdy może pomóc!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*