SPR GKS Żukowo: dwa zwycięstwa w trzy dni!!!

SPR GKS Żukowo odniosło dwa zwycięstwa w trzy dni! Żukowianie pokonali drużyny z Wejherowa i Malborka.

Bardzo intensywnie spędzili ostatnie dni zawodnicy SPR GKS Żukowo. W środę rozegrali półfinałowy mecz eliminacji na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Rywalem był zespół występujący w II lidze piłki ręcznej – Tytani Wejherowo. Żukowianie spokojnie wygrali 36 : 27 (do przerwy 22 : 13), praktycznie przez cały mecz prowadząc kilkubramkową przewagą. Zwycięstwo dało awans do finału wojewódzkich eliminacji, który jest przepustką do fazy zasadniczej rozgrywek o Puchar Polski.
SPR GKS Żukowo wystąpiło w tym meczu w składzie: Żurawski, Braciszewski – Radecki 7, Wiczkowski 6, Adamczyk Sz. 1, Wenderski 1, Kaniowski 3, Korbus, Kruszewski 4, Hajnos 8, Spierewka, Komarzewski 2, Adamczyk K. 1, Woźniak 3, Reseman.
Już w piątek 13 października, zawodników czekał zdecydowanie ważniejszy mecz. W meczu o Mistrzostwo I ligi, rozegrali mecz w Malborku z miejscowa Pomezanią. Po 60 minutach zaciętej walki, SPR GKS odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna wystąpiła osłabiona dwoma kontuzjami najbardziej doświadczonych graczy – Grzegorza Dorsza i Jakuba Malczewskiego.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale drużyna z Żukowa szybko odpowiedziała trzema trafieniami (Krzysztof Gądek, Wojciech Hajnos i Karol Radecki z karnego). Przez następne kilkanaście minut inicjatywę przejęli zawodnicy Pomezanii. Remis 11:11 pojawił się na tablicy wyników dopiero w 23 minucie. Od tej chwili przewaga żadnego z zespołów nie wynosiła więcej niż dwie bramki. Po 30 minutach walki o każdy kawałek parkietu, drużyny schodziły do swoich szatni z kolejnym remisem 15:15 – po bramce skutecznego w całym meczu Filipa Wiczkowskiego. Dobrze w pierwszej połowie zaprezentował się również Krzysztof Komarzewski. Zawodnik ten skutecznie rozpoczął drugą część meczu. Niestety, gospodarze odpowiedzieli celnymi, trzema trafieniami Ivana Telepneva. Miedzy 37 a 39 minutą Żukowianie zdobyli trzy bramki wychodząc na prowadzenie 19:18, którego nie oddali już do końca spotkania. Gospodarze gonili wynik, jeszcze w 50 minucie udało się osiągnąć wynik remisowy (24:24). Dzięki świetnym interwencjom w bramce Bartłomieja Żurawskiego oraz dobrej grze w obronie zawodników SPR GKS Żukowo, po raz pierwszy w sezonie udało się zgarnąć komplet punktów.
Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra dopiero 4 listopada. Rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli – WKS Grunwald Poznań.

Polski Cukier Pomezania Malbork – SPR GKS Żukowo 27 : 31 (15 : 15)

SPR GKS: Żurawski – Wiczkowski 8, Adamczyk Sz., Radecki 7, Kruszewski , Gądek 5, Hajnos 1, Komarzewski 4, Didyk 1, Reseman, Woźniak 5.