City Trail Trójmiasto: zakończenie rywalizacji [ZDJĘCIA]

Monika Czapiewska i Michał Rolbiecki zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu CITY TRAIL Trójmiasto w edycji 2016/2017. Oboje zostali również triumfatorami klasyfikacji generalnej. Linię mety na gdyńskiej trasie minęły 304 osoby.

CT_Trójmiasto_26_03_2017_1_800x533

Zdjęcie 1 z 8

City Trail Trójmiasto: klasyfikacja kobiet

Monika Czapiewska to zdecydowanie najlepsza zawodniczka startująca w trójmiejskiej edycji cyklu w sezonie 2016/2017. Jest autorką znakomitych rekordów tras CITY TRAIL – zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni. To właśnie dzisiejszy wynik Moniki – 19:05 jest najlepszym osiągniętym dotychczas na gdyńskiej trasie. Drugą lokatę wywalczyła Monika Rolbiecka (20:00), a trzecią – Aleksandra Baranowska-Trzasko (20:31). W klasyfikacji generalnej dwa pierwsze miejsca zajęły wspomniane już zawodniczki – Monika Czapiewska i Monika Rolbiecka, podium uzupełniła Julia Dias, która dzisiaj nie startowała.

Dzisiaj miałam przygotowane dwie wersje taktyczne na bieg. Gdyby pojawiła się Ewelina Paprocka, z którą miałyśmy równe szanse na wygraną w generalce, starałabym się jej pilnować i walczyć o zwycięstwo. Eweliny nie było, więc realizowałam drugi plan, mianowicie walczyć o rekord trasy. Zadanie wykonałam w stu procentach poprawiając poprzedni rekord o 10 sekund. Najbliższym planem docelowym są mistrzostwa Polski seniorów w biegu na 10000m, które odbędą się pod koniec kwietnia w Rybniku. Powalczę o jak najlepszy wynik. W tym roku będę powoli przestawiać się na biegi uliczne. W kolejnym sezonie CITY TRAIL zapewne wrócę na trójmiejskie trasy. Są atrakcyjne i wymagające, a sam cykl bardzo mi się podoba – podkreśliła po biegu Monika Czapiewska.

City Trail Trójmiasto: klasyfikacja mężczyzn

Wśród mężczyzn najszybszym dzisiaj i w całym cyklu okazał się Michał Rolbiecki. W dzisiejszej imprezie uzyskał czas 17:34. Za jego plecami na metę wbiegł Marcin Miszewski – 17:42. Trzecie miejsce zajął Karol Dampc – 18:02. W klasyfikacji końcowej cyklu na podium staną – obok Michała Rolbieckiego – Michał Czapiński i Damian Sławiński – obaj nie wzięli udziału w ostatnim biegu.

– Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło łatwo. Biegłem z kontuzją biodra. Coś ostatnio naderwałem i doskwierał mi ból. Pierwszy kilometr był bardzo szybki, pokonałem go w 2:56. Utrzymałem prowadzenie, odniosłem zwycięstwo i ostatecznie wygrałem klasyfikację generalną, z czego bardzo się cieszę. Zaczęła się wiosna, a ja najpierw muszę zupełnie wyleczyć trapiące mnie urazy, aby normalnie biegać. Zimy nie przepracowałem ze względu na kontuzję Achillesa, która wyeliminowała mnie na trzy miesiące z treningu. Szczerze mówiąc jestem w szoku, że udało mi się jakoś poskładać te kilka startów i odnieść zwycięstwo! Teraz koniecznie muszę się wyleczyć i dopiero wówczas będę planował kolejne starty. Do maratonu raczej się nie przygotuję, jestem za bardzo zapracowany i zmęczony, więc nie mam kiedy się zregenerować. Na pewno jednak widzimy się w przyszłym sezonie CITY TRAIL! – mówił na mecie Michał Rolbiecki.

Na trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 82 uczestników.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy. Ceremonia zakończenia cyklu odbędzie się 13 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, o godz. 18:30.

Skomentuj: City Trail Trójmiasto: zakończenie rywalizacji [ZDJĘCIA]