Asfalt w Gaju Świętopełka? Pomysł wzbudza kontrowersje [ZDJĘCIA]

Asfalt w Gaju Świętopełka to zdaniem części radnych i społeczeństwa nieporozumienie. Jednak są osoby, które twierdzą, że jest to konieczne. Pomysł budzi spore kontrowersje.

Asfalt w Gaju
fot. Alicja Hinc/ Asfalt w Gaju

Asfalt w Gaju Świętopełka to jedyna szansa na uatrakcyjnienie terenu pod względem turystycznym – takie stanowisko obrał Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Pryczkowski oraz burmistrz Mieczysław Gołuński.

Trzeba zrobić wszystko żeby gaj był wielofunkcyjny. – rozpoczął przewodniczący Rady Miejskiej. – Ci, którzy najbardziej protestują pewnie w ogóle tam nie byli w ostatnim czasie. Ten gaj umiera w naturalny sposób. Proszę zobaczyć jakie są ilości ludzi na promenadzie, która ma twardą nawierzchnię. Jeżeli chcemy trwać w przekonaniu, że zachowamy skansen na następny wiek.. szanowni Państwo Kartuzy muszą ożyć! – stanowczo podkreślał Andrzej Pryczkowski.

Asfalt w Gaju
fot. UG Kartuzy/ Andrzej Pryczkowski

Pomysł położenia asfaltu dzieli zarówno mieszkańców jak i radnych. Entuzjaści twierdzą, iż ten typ utwardzonej nawierzchni pozwoli na wielofunkcyjne wykorzystywanie przestrzeni przy Jeziorze Klasztornym Małym. Pojawiła by się możliwość objechania jeziora rolkami, czy też rowerem.

Może warto byłoby się zastanowić nad spotkaniem z mieszkańcami Kartuz. Szczególnie z najbardziej zainteresowanymi, którzy najwięcej z  tego korzystają. Aby mogli się oni na ten temat wypowiedzieć. – proponował radny Mariusz Treder.

Jerzy Pobłocki
fot. UG Kartuzy/ Jerzy Pobłocki

Przeciwnicy pomysłu wytykają szereg problemów. Radny Jerzy Pobłocki zwracał uwagę, iż położenie asfaltu na tym obszarze będzie problematyczne. Jego zdaniem korzenie pobliskich drzew zniszczą nawierzchnię, i za zaledwie 3 lub 4 lata proces będzie trzeba powtarzać.

Zobacz też: Stypendia sportowe, naukowe i artystyczne już czekają w Żukowie

Głośno protestował również radny Andrzej Borzestowski, sprzeciwiał się unowocześnianiu na siłę miejsca, które ma swoją historię i walory przede wszystkim przyrodnicze. Jego zdaniem asfalt w Alei Filozofów po prostu nie powinien się znaleźć.

Filozofowie się na żadną dróżkę nie godzą. – apelował stanowczo radny.

Radny Mariusz Treder namawiał do podejścia do problemu z rozwagą. Zaproponował, aby najpierw pojawiły się w Gaju Świętopełka lampy, urządzenia do ćwiczenia i aby lepiej dbano tam o porządek. Może to pomogłoby miejscu zdobyć popularność mieszkańców.

Skomentuj: Asfalt w Gaju Świętopełka? Pomysł wzbudza kontrowersje [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*