Aleksander Mielewczyk z Pucharem Polski!

Wałbrzych to arena ostatniej ogólnopolskiej imprezy w zapasach w stylu klasycznym w kalendarzu startowym 2018. Cartusię
reprezentowali: Narek Mkhitaryan (kat. 55kg), Jakub Hildebrand (kat. 77 kg) i Aleksander Mielewczyk (kat.67 kg).

Wałbrzych to arena ostatniej ogólnopolskiej imprezy w zapasach w stylu klasycznym w kalendarzu startowym 2018.  Najlepsi juniorzy z wszystkich klubów Polski walczyli w miniony weekend o puchar naszego kraju. Cartusię
reprezentowali: Narek Mkhitaryan (kat. 55kg), Jakub Hildebrand (kat. 77 kg) i Aleksander Mielewczyk (kat.67 kg).

Wszyscy zawodnicy odnotowali zwycięskie walki. Najlepiej spisał się Aleksander Mielewczyk, który w pięknym stylu odniósł trzy zwycięstwa i został zdobywcą Pucharu Polski. Dla Aleksandra to kolejny turniej, w którym udowadnia, że w kraju w obecnej kategorii będzie dominował przez dłuższy czas.

Trzecie miejsce w kat. 77 kg zdobył Kuba Hildebrand, odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Kuba powoli  stabilizuje swoją pozycję w kat. 77kg – junior, a obserwując jego rozwój można założyć, że w przyszłym roku tytuł  Mistrza Polski będzie w jego zasięgu.

Dla Narka to dopiero pierwszy rok ostrych startów i każde pojedyncze zwycięstwo jest dla niego małym sukcesem, tak było i tym razem. Dziesiąta lokata to na ten moment dobry punkt wyjścia do pięcia się w górę tabeli wynikowej.

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Pryczkowskiego drużynowo zdobył dziewiąte miejsce wśród trzydziestu jeden sklasyfikowanych drużyn.