Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 okazały się dla Diany bardzo udane. Z sukcesu cieszyła się wraz ze swoim trenerem i ojcem - Jerzy Malotką-Trzebiatowskim fot. nadesłane

Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 dla Diany!

Diana Malotka-Trzebiatowska, wraz ze swoim trenerem i ojcem Jerzym Malotką-Trzebiatowskim, udała się na Akademickie Mistrzostwa Polski do Myślenic. Udanie reprezentowała tam swoją uczelnię – Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 okazały się dla Diany bardzo udane. Z sukcesu cieszyła się wraz ze swoim trenerem i ojcem – Jerzym Malotką-Trzebiatowskim fot. nadesłane

Zawodniczka wystartowała w trzech kategoriach: karabin dowolny leżąc 60 strzałów, 3 postawy 3×40 strzałów oraz karabin pneumatyczny 60 strzałów. W pierwszych dwóch konkurencjach wywalczyła srebrne medale. Jednak wszyscy najbardziej liczyli na Dianę w jej przewodniej konkurencji, którą jest karabin pneumatyczny.

Diana reprezentująca Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni stanęła na najwyższym stopniu podium fot. nadesłane

Bez problemu dostała się do finału, który liczy osiem najlepszych zawodniczek z całej konkurencji. Nie dała rywalkom szans. Po pierwszej serii ocenianej, zajmowała 2. miejsce. W kolejnej serii podwyższyła swoje noty i wskoczyła na prowadzenie, które utrzymała do samego końca finału. Ostatnim finałowym strzałem (10,4) Diana zwyciężyła z zawodniczką z LOK Tarnów reprezentującą Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, przewyższając ją aż o 2,6 pkt.!

Wyjazd został sfinansowany dzięki pomocy dotacji Gminy Kartuzy oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Kolejny strzelecki sukces Diany. Tym razem Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 fot. nadesłane