KPP w Kartuzach

17-latek zatrzymany z amfetaminą

Już wkrótce zarzut posiadania środków odurzających usłyszy zatrzymany w ubiegłym tygodniu 17-latek. Nastolatek miał przy sobie kilkadziesiąt porcji narkotyków. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

KPP w Kartuzach

W piątek, 12 stycznia, po godzinie 17-tej kryminalni mając informację, że w jednym z lokali w miejscowości Kiełpino przebywa nastolatek mogący posiadać narkotyki.

Przy automatach do gier zastali dwóch nastolatków i postanowili sprawdzić tożsamość obydwu. W trakcie legitymowania obaj zaczęli się nerwowo zachowywać. Jak się okazało przyczyną tego zachowania były narkotyki, które przy sobie posiadali.

U 18-latka policjanci znaleźli woreczek z zielonym suszem, natomiast 17-latek posiadał przy sobie kilkanaście woreczków z białym proszkiem.

Dodatkowo u 17-latka w domu policjanci znaleźli wagi elektroniczne oraz kolejne porcje narkotyków, łącznie ponad 100 gram. Badanie potwierdziło, ze była to amfetamina.

Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. 18-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a jego młodszy kolega za posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*