Wielki Puchar Kaczawy i brązowy medal Magdy Malotka-Trzebiatowskiej

Nie przeszkodziła jej wyższa kategoria wiekowa. Magdalena Malotka-Trzebiatowska kolejny raz pokazała, że jest w bardzo dobrej formie zdobywając brązowy medal podczas Wielkiego Pucharu Kaczawy.

Zawodniczki KS LOK „Dziesiątka” Kartuzy, po tygodniowym pobycie na zgrupowaniu Kadry Narodowej pojechały na Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne „Wielki Puchar Kaczawy”.

Każda z dziewczyn awansowała w tym roku o jedną kategorię wiekową wyżej, co stanowiło dodatkowe utrudnienie. Tym samym każda z dziewczyn, w rywalizacji, miała starsze od siebie koleżanki. Pomimo takiej zmiany, najmłodsza z zawodniczek Magdalena Malotka- Trzebiatowska, startując w kategorii Juniorek, zdobyła brązowy medal.

– To było dla mnie coś niezwykłego. Trochę się stresowałam bo wiedziałam że jest duża i bardziej doświadczona konkurencja. Dałam z siebie wszystko w finale, co w rezultacie dało mi pierwszy medal w kategorii Juniorek – komentowała po turnieju Magda.

Iza Frymark w tej samej konkurencji zajęła 12 miejsce z wynikiem 596,3. Natomiast Diana Malotka-Trzebiatowska startująca w kategorii seniorek uplasowała się na 7 miejscu z wynikiem 607,4. W finale zajęła również 7 miejsce.