Starty zawodników Gokken w Sochi

Chwaszczyńscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Sochi. Mimo braku medali, starty można uznać za udane.

Klub reprezentowali: Sara Elwart w kategorii młodzieżowiec do 61 kg oraz Adam Piotrkowski w kategorii junior młodszy do 70 kg.

Adam wystartował pierwszego dnia zawodów. Niestety w pierwszej walce nieznacznie (1:2) uległ reprezentantowi Bułgarii. Sara wystartowała w niedzielę – ostatniego dnia turnieju. Pierwsze walki ze Szwedką i Portugalką wygrała, kolejno 2:1 oraz 4:1. Kolejne pojedynki z Luksemburką oraz Macedonką przegrała. Sara Elwart zajęła ostatecznie 7 miejsce. Można jednak przyznać, że jest cały czas w europejskiej czołówce.

45th EKF Junior & Cadet and U21 Championships odbyły się w dniach 2-4 luty w Rosji.