SPR GKS Żukowo: Nieudana inauguracja rozgrywek I ligi

W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 zawodnicy SPR GKS Żukowo ulegli w Koszalinie miejscowej Gwardii 29 : 23. Kolejny mecz 16 września w Żukowie.

Początek meczu należał do gospodarzy. W ciągu pierwszych 8 minut zdobyli kolejne 4 bramki. Zespół z Żukowa celnym trafieniem odpowiedział dopiero w 9 minucie meczu. Po bramkach Filipa Wiczkowskiego oraz wypożyczonego z zespołu Wybrzeża Gdańsk Krzysztofa Gądka, w 20 minucie udało się dogonić gospodarzy na jedną bramkę (9:8). W bramce zespołu z Koszalinie doskonale w bramce spisywał się Dawid Gryzio. Dodatkowo w pierwszej połowie Koszalinianie nie wykorzystali 5 rzutów karnych (w całym meczu łącznie 6). Pierwsza połowa zakończyła się 3 bramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Drugą połowę lepiej rozpoczął SPR GKS Żukowo. Po bramkach nowo pozyskanych, doświadczonych Grzegorza Dorsza i Jakuba Malczewskiego udało się zniwelować różnicę do jednej bramki (15:14 w 33 minucie). Niestety znowu skuteczniej zaczęli grać gospodarze. Dodatkowo zespół z Żukowa był częściej karany 2 minutowymi karami. W całym meczu zawodnicy SPR GKS na ławce kar spędzili 20 minut (zawodnicy z Koszalina 12 minut). Końcówka meczu należała zdecydowanie do zespołu Gwardii, osiągnęli kilkubramkową przewagę, którą utrzymali do końcowego gwizdka. Ostatecznie SPR GKS Żukowo uległ Gwardii Koszalin 29 : 23.

Kolejny mecz SPR GKS Żukowo rozegra we własnej hali przy ul. Armii Krajowej 2e, w dniu 16 września, o godz. 17.00. Rywalem będzie AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Gwardia Koszalin – SPR GKS Żukowo 29:23 (15:12)

Gwardia: Gryzio, Rycharski, Bugaj – Steege 2, Hertig 2, Czerwiński 3, Pawlak, Prudzienica, Laskowski 1, Goerig 4, Kiciński 11, Jakutowicz 3, Szymko, Czaplicki 1, Dzierżawski 2.

Karne: 9/3.

Kary: 12 min. (Kiciński – 4 min., Steege, Pawlak, Goerig, Jakutowicz – po 2 min.).

GKS: Żurawski, Ram, Muńko – Gądek 2, Radecki, Malczewski 3, Wiczkowski 5, Dorsz 6, Korbus, Kruszewski, Hajnos 3, Komarzewski 3, Didyk, Woźniak, Reseman 1.

Karne: 4/4.

Kary: 20 min. (Gądek, Woźniak – po 6 min., Malczewski, Wiczkowski, Dorsz, Komarzewski – po 2 min.).