Drużyna szachistów SP nr 2 w Kartuzach w składzie: Paweł Janzen (VIa), Dominik Konkol (IVa), Piotr Wesołowski (IIa) Monika Tusk (IVa) i Michał Cylke (Vb) awansowała do finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych w Kwidzynie.

Drużyna szachistów z naszej szkoły w składzie: Paweł Janzen (VIa), Dominik Konkol (IVa), Piotr Wesołowski (IIa) Monika Tusk (IVa) i Michał Cylke (Vb) awansowała do finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych w Kwidzynie. Po drodze, po etapie gminnym igrzysk, gracze z naszej drużyny pokonali na etapie powiatowym reprezentację Szkoły Podstawowej z Pępowa. Następnie w półfinałach wojewódzkich, rozegranych w Szkole Podstawowej w Szemudzie w dniu 10 października wygrali z Szemudem (powiat wejherowski), Łebą (powiat pucki) i Dębogórą (powiat lęborski).

16 października w Kwidzynie, nasi zawodnicy w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, po zaciętej rywalizacji zdobyli 4 miejsce. Zmagali się z uczniami z Gdańska, Tczewa, Kowali, Prabut oraz Koczał. Cieszymy się z sukcesu i życzymy podium w przyszłym roku!

Skomentuj: SP nr 2 w Kartuzach: czwarte miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Szachach [ZDJĘCIA]