Nordic walking w Wielu

Nordic walking w Wielu [ZDJĘCIA]

W ramach cyklu Puchar Bałtyku w 2016 w sobotę, 3 września w położonym w Borach Tucholskich Wielu, odbyły II Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking. Zobacz zdjęcia!

nordic_walking_wiele_-007_1200x800

Zdjęcie 1 z 215

I Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking zorganizowane zostały w 2015 roku w Nowej Karczmie. Kolejne nieopodal, bo w Wielu. Trasa niedzielnych zawodów przebiegała przez las w pobliżu jeziora i Kalwarii Wielewskiej.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach, mierzących około 5 lub 10 km. Zawody na dystansie 5 km wygrał Piotr Brzozowski ze Sławna z grupy Aktywni Postomino. Wyścig ukończył z czasem 0:39:16. Drugi na mecie z czasem 0:40:01 zameldował się Maciej Roszman z Gowina reprezentujący Pendomino. Dwie sekundy później linię mety przekroczył Leonard Naczk z Lęborka (Team Lęborskie Kije).

Spośród zawodniczek dystans 5 km najszybciej pokonała Katarzyna Szpilman z Gdyni, zawodniczka Face Nordic Walking Team (0:42:42). Druga była Małgorzata Kowza-Dzwonkowska z Gdańska z zespołu Mama + Liliana (0:43:17), a trzecia – Wiktora Naczk ze wspomnianego już teamu z Lęborka (0:43:56).

Z kolei wyścig na dystansie 10 km jako pierwszy ukończył Olgierd Depka Prądzyński z Gdyni z grupy biegamyrazem.pl (0:59:24). Po nim linię mety w kolejności przekroczyli Adrian Tofil z Gdyni (1:00:06) oraz Patry Kuśmierek z Dziemian z grupy Błękitni Dziemiany (0 1:02:18).

Pierwszą kobietą, którą oklaskiwano na mecie była Adrianna Lipko z Gdyni  z zespołu Pendolino (1:05:12). Po niej na metę dotarły Joanna Stopa z Dziemian (1:06:00) i Adriana Tofil z Gdyni (1:08:09).

Skomentuj: Nordic walking w Wielu [ZDJĘCIA]