Pomorze w żałobie – odwołano liczne imprezy i spektakle

Pomorze w żałobie – odwołano liczne imprezy i spektakle

Od wtorku na terenie całego województwa pomorskiego trwa żałoba po zabójstwie Pawła Adamowicza. Potrwa ona do soboty, czyli dnia pogrzebu ś.p. Prezydenta. W ciągu najbliższych dni, nie odbędzie się z tego powodu wiele imprez i spektakli.

 

W związku z trwającą żałobą po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, którą ogłosił wczoraj Wojewoda Dariusz Drelich, odwołana została większość imprez kulturalnych w Trójmieście. Do soboty nie odbędą się spektakle i koncerty między innymi w Operze Bałtyckiej, Teatrze Miniatura i Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Listę odwołanych lub przełożonych imprez, spektaklu i koncertów sprawdzić można na stronie Urzędu Marszałkowskiego – jest ona na bieżąco aktualizowana.

Z powodu żałoby zostały odwołane również seanse, które odbyć się miały w czwartek i piątek w Kinie za Rogiem w Chmielnie. Zakupione wcześniej bilety będzie można wykorzystać w innym terminie. Niedzielne seanse odbędą się według zaplanowanego repertuaru.

Zmieniono również termin I Powiatowego Turnieju Klasyfikacyjnego w Tenisie Stołowy w Miechucinie. Mające odbyć się pierwotnie w najbliższą sobotę rozgrywki, zostały przeniesione na piątek, 25 stycznia.

Także Szkoła Katolicka im. Jana Pawła II w Kartuzach zdecydowała się na przełożenie dorocznego Balu Katolika. VI Karnawałowy Bal Katolika pierwotnie odbyć miał się w najbliższą sobotę. Został jednak przełożony na dzień 9 lutego.

Natomiast Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie poinformowało o odwołaniu „Kaszëbskô Gwiôzdka 2019”, która odbyć miała w sobotę w Sierakowicach.

– W piątek, 18 stycznia, o godz. 20.00 w Centrum św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50 odbędzie się obrzęd Pustej Nocy za duszę Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza. Niech nasza obecność będzie dowodem wdzięczności dla Niego za wszystko, co zrobił dla kaszubsko-pomorskiej społeczności. Zapraszamy do wspólnego czuwania i modlitwy – informuje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*