Mistrzostwa Polski w Szemudzie: baśkarze pobili rekord [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Polski w Szemudzie odbyły się 11 czerwca w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Udało się pobić rekord frekwencji – w turnieju wzięło udział aż 444 zawodników. Zobacz zdjęcia!

mistrzostwa_polski-w-szemudzie001

Zdjęcie 1 z 61

Mistrzostwa Polski w Szemudzie zgromadziły rekordową liczbę uczestników, dzięki czemu udało się przebić wynik z 2015 roku. Wtedy w jednej hali rywalizowało 426 zawodników.

Cieszymy się ogromnie z tego rekordu – mówi Mirosław Ugowski. Małymi krokami idziemy naprzód. – Bicie rekordu stanowi dodatkową motywację dla zawodników, by przyjechać, atrakcyjne nagrody też przyciągają. Oprócz Kaszubów, jest też bardzo wielu graczy z Kujaw, z Wielkopolski i Małopolski. Swoistym rekordzistą jest Antoni Kiełpiński z Gniezna, który na turniej przyjechał… rowerem! Zajęło mu to cztery dni… – dodaje prezes Polskiej Federacji Baszka-Kop.

Mistrzem Polski został Andrzej Badtke z Tucholi, reprezentujący zespół Znajomi z Więcborka. Wicemistrzem został Janusz Piełowski z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Tytułem drugiego wicemistrza poszczycić się może Adam Brzozowski z zespołu Brzozaki Mechowo. Został także najlepszym juniorem turnieju.

Wśród pań najlepsza była Elżbieta Baraniak z WLKS Borek Wielkopolski II, a zaraz za nią uplasowały się Maria Bołtruczyk z Baszta Bytów i Irena Kozioł z Rodzinka Wicko.

Najlepszym juniorem okazał się Adam Brzoskowski z Brzozaki Mechowo, drugie miejsce zajął Radosław Jabłoński z zespołu Spartanie Janowiec Wielkopolski. Ostatnie miejsce podium zajął Marek Brzozowski z Brzozaki Mechowo.

Pośród par bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Baszta Bytów – Maria Bałtruczyk i Tadeusz Malek. Za nimi sklasyfikowano parę z Zacisze Mosty – Marka Rampczyka i Wacława Muże. Trzecie miejsce przypadło parze z WLKS Borek Wielkopolski – Jackowi Andrzejewskiemu i Jakubowi Grygiel.

W rywalizacji zespołów udział wzięło 110 drużyn. Najlepsza okazała się ekipa FBR Gostomski Lipusz w składzie: kpt. Czesław Gostomski, Michał Lipiński, Hubert Okrój oraz Tomasz Machut.

Mistrzostwa Polski w Szemudzie był rozgrywane w trzech kategoriach: drużynowej, par, oraz indywidualnej pań i panów. Na najlepszych graczy czekały atrakcyjne nagrody takie jak: trzy telewizory 32 calowe, setka nagród rzeczowych i aż 80 pucharów.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski i Poseł RP Kazimierz Plocke.

Skomentuj: Mistrzostwa Polski w Szemudzie: baśkarze pobili rekord [ZDJĘCIA]